Шайтан-машина: відомий освітянин зачепив за живе у передчуттях біди від генераторів у школах

І закликав ліквідувати управління освіти

Фото ілюстративне

Екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук днями розмістив кілька дописів у соцмережі Facebook, у яких звернув увагу на низку супутніх проблем, які виникають у школах у випадку наявності у них генераторів.

Лікарчук розпочав із заяв урядовців про забезпечення українських шкіл генераторами:

Можливо, для тих, хто уявляє собі генератор, як шайтан-машину, котра заливає заклад освіти електрикою, такі слова - бальзам на душу.

 

Але для тих, хто хоч колись мав справу із генератором, такі запевнення викликають, якщо не жах, то передчуття біди.

Далі досвідчений освітянин роз’яснив, що має на увазі:

Ігор Лікарчук

Бо окрім власне самого генератора для нього потрібні

  • пальне в гігантських кількостях (знаю професійний навчальний заклад, в якому потужний генератор спалює за день майже 1,5 т. солярки),
  • достатньо непроста система підключення до мережі з відповідним обладнанням (провідок від генератора і до розетки, як роблять деякі «майстри», тут не допоможе),
  • щоденне обслуговування генератора людиною, яка повинна мати відповідну кваліфікацію та допуски (вчителі фізики чи трудового навчання, завгосп або директор того робити не повинні);
  • безпечні умови для роботи генератора (починаючи від постаменту і закінчуючи стінами та вентиляцією);
  • серйозне заземлення із необхідним сертифікатом (а не дротик до труби опалення) і т.д. і т.п.

Окремо Ігор Лікарчук озвучив питання небезпеки зберігання побутових каністр із бензином або із соляркою для генератора в шкільному приміщенні.

Іншими словами - наявність генератора у закладі освіти - це серйозне додаткове навантаження на бюджет і велика кількість достатньо серйозних проблем, які хтось повинен вирішувати, і додаткові ризики для безпеки вчителів та учнів, - вважає освітянин.

І окремо виділяє питання списання пального, яке спожив генератор…

І якщо казати правду - то ні коштів, ні людей, ні умов для нормальної та безпечної роботи в переважній більшості закладів загальної середньої освіти НЕМАЄ. Бо через неправильну експлуатацію, і з багатьох інших причин, генератор може запросто вибухнути. Не кажучи вже про інші його «здібності» до усіляких вибриків: викиди мастила, протікання палива, децибели шуму, задимленість і т.д. - пише екскерівник Центру якості освіти.

І чи не тому, майже 90% директорів шкіл, з якими спілкувався упродовж останніх тижнів, одноголосно кажуть одне й те саме: генератори є, але вони не працюють і навряд чи працюватимуть.

 

А директори в цій ситуації є і будуть цапами-відбувайлами.

В цьому контексті Ігор Лікарчук підняв інше питання: потрібні зміни до чинного законодавства, які заборонять власнику закладу освіти перекладати на його директора відповідальність за організацію життєзабезпечення. За це має відповідали лише власник закладу та органи управління, які йому підпорядковані. А не директор закладу.

Залиште директору закладу освіти те, що він має і повинен робити, і за що фактично отримує зарплату: організація якісного освітнього процесу.

 

Освітнього, а не транспортного, енергетичного, опалювального, сантехнічного, харчування, дозвілля, інформаціі поліціі, охорони, нагляду і т.п.

 

Тож серед пропозицій -  прийняти рішення про ліквідацію органів управління освітою місцевого рівня та реорганізацію їх у сервісні центри,

котрі замість роздавання вказівок, збирання інформації про роботу шкіл, постійного цькування керівників закладів освіти і педагогів, будуть надавати закладам освіти виключно сервісні послуги з утримання приміщень, включаючи турботу про шкільні автобуси, роботу генераторів, забезпечення продуктами та організацію шкільного харчування, проведення ремонтів і т.д. і т.п.

Свій допис автор завершив словами:

У європейських країнах директори закладів освіти цапами-відбувайлами давно не є. Вони такими є в росії та білорусі. Як колись в срср. То з кого беремо приклад?

Судячи з коментарів під дописом, освітяни Лікарчука підтримали:

Вадим Кривец

Браво, Ігоре Леонідовичу!

 

Інна Тарасенко

Підтримую кожне слово!

 

Віктор Мисан

Я у відчаї. Ідіотизм множиться як клітини ракової пухлини. Нема протидії.

 

Ян Ткаченко

У нас в школах поставили 50-100 кВт генератори. І це наче б добре, потужні, вистачить заживити багато всього, але є один нюанс.... Місцева влада сказала, що заправляти їх, обслуговувати мають самі школи. Школи не є розпорядниками коштів і окрім зборів з батьків власних доходів не мають, а одна заправка і обслуговування коштує біля 30 тис. грн. Тож генератори стоять майже пусті.

 

Наталія Корнелюк

Свідома та відповідальна людина не зможе працювати на посаді директора закладу освіти. Через безлад в освіті, через надмірну відповідальність за ВСЕ (як в дописі зауважив пан Лікарчук), через надмірну кількість паперової роботи, а найголовніше - через начальників та начальничків різних рівнів, які , як мені здається, просто ненавидять вчителів та і школу загалом.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень