Рятувальники, альпіністи, нові технології: що врятує рівнян від смертельної небезпеки на вулицях?
Небезпеки у вигляді метрових крижаних бурульок
Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода з настанням потепління, необхідно звертатись до свого житлово-кгомунальногопідприємства або до голови об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Управління житлово-комунального господарства Рівного давно зняло з себе відповідальність за прибирання бурульок з дахів будинків, а отже і за наслідки їх падіння.
Заступник начальника міського управління ЖКГ Володимир Лапюк каже, що начальник управління підписав наказ, у якому прописано, хто має прибирати бурульки:
У будинках, які обслуговують ЖКП, мають позбивати бурульки ЖКП.
Де є ОСББ, то цим мають займатись голови правління ОСББ.
Де будинки приватні, чи то якісь бізнес-центри, то там за ситуацією повинні стежити власники будинків.
До слова, не всі організації у центрі Рівного огороджують місця можливого падіння бурульок.
А ситуація із багатоповерхівками – ще складніша.
Мешканці Рівного скаржаться на те, що бурульки ніхто не прибирає і небезпечні місця ніхто не огороджує.
Про ситуацію ми запитали голову громадської організації «Рада голів ОСББ міста Рівне» Романа Алексійчука.
Виявилось, що у розрахований розмір внеску за обслуговування будинку має входити плата за прибирання бурульок, пояснив Роман Алексійчук:
Сьогодні виклик спеціалізованої техніки коштує грошей, тому не думаю, що ОСББ масово викликають вишки для того, щоб бурульки збивати з дахів. Думаю, більшість ОСББ намагаються своїми силами справитись.
А взагалі треба огороджувати потенційно небезпечні місця та встановлювати обмежувальні знаки, щоб і авто не залишали під дахами, і щоб люди там не стояли та не ходили. Це на мій погляд.
Але як кожне ОСББ Рівного з цим справляється – не знаю.
Щодо грошей, які б мали збирати люди для проведення вищезгаданих заходів – то мали б голови правлінь ОСББ прописати суму у розмір обов’язкового внеску на обслуговування будинку та прибудинкової території. Можливо, такі витрати не передбачені у тих ОСББ, які створили наприкінці минулого року. Тобто у тих об’єднаннях, де ще з таким не стикалися.
Аби не витрачати кошти на прибирання крижаних бурульок щороку, голови правлінь ОСББ можуть зробити по-іншому. Ось що радить Роман Алексійчук:
Думаю, кожен голова ОСББ більше зацікавлений у тому, щоб в межах поточного ремонту передбачити те, щоб на дахах не утворювались бурульки. Тобто влітку прокласти на даху спеціальну систему підігріву, зараз їх вибір широкий. Тепла поверхня розтоплюватиме сніг, і під час мінливої погоди там не утворюватимуться бурульки. Дешевше боротися із таким явищем шляхом підігріву. Не просто дешевше, а й безпечніше.
Чи є вже у Рівному багатоповерхівки, де б підігрівався дах, Роман Алексійчук не знає.
А тим часом люди у соціальних мережах теж обмінюються порадами.
Дехто просто пропонує викликати альпіністів, винаймати автомобільну вишку або звертатись до рятувальників.
Як зазначив керівник прес-служби ДСНС в області Дмитро Мельник, до рятувальників ніхто з таким не звертався:
Якщо ж будинкоутримувачі будуть просити про допомогу, то ми, як мінімум, допоможемо у вирішені питання зі спецтехнікою.
Поки відкритим залишається питання використання альпіністів, які, як виявилось, готові допомогти мешканцям багатоповерхівок.
Про їхні послуги ми розкажемо у наступній публікації.
Радіо Трек: НОВИНИ