Росія запускає «фейки» про вакцини, аби українці вмирали від коронавірусу - РНБО
Опублікували звіт
Центр протидії дезінформації РНБО проаналізував телеграм-канали України та підтвердив цілу інформаційну операцію РФ.
Її спрямували на зменшення рівня вакцинації та зростання кількості смертей, заявляють у звіті РНБО.
Там демонструється, як, зокрема, у соціальних мережах та месенджерах поширюються повідомлення про начебто негативні наслідки вакцинації.
Увагу звертають на телеграм-канали, які пов’язані із РФ. Вони просувають деструктивні наративи за допомогою як публікацій, так і ботів у коментарях до них.
Те, що усі ці канали адмініструються з Росії – підтверджує також СБУ.
Телеграм-канали просувають негативну інформацію щодо вакцинації в Україні.
До прикладу, Telegram-канал «Сплетница» поширює такі повідомлення.
Канал у своїх фейках посилається на «дослідження Університету Джона Хопкінса». Хоча насправді там подається статистика з YouTube-каналу під назвою Joel Smalley.
У самому Університеті Джонса Хопкінса немає такого працівника. З іншого боку, якщо подивитися на Telegram-канали, які адмініструються Росією для жителів ОРДЛО та окупованого Криму, йдеться про діаметрально протилежні наративи.
В публікаціях населення інформують про необхідність щеплень, висміюються антивакцинатори, залучаються лідери думок та блогери для просування вакцин.
На важливості вакцинації наголошують і в Росії. Суттєву роль в поширенні ідей антивакцинаторства відіграє одна із церков в Україні. На думку РНБО, йдеться про РПЦ та УПЦ МП.
Так, ця церква організувала мітинг під будівлею Верховної Ради 19 жовтня, куди учасники принесли плакати з гаслами: «Вакцинація вбиває», «Ні медичним експериментам. Захистимо наших дітей». Організатори та учасники вважають, що вакцинація – гріх.
Ця ж церква для російської аудиторії поширює зовсім інші ідеї. Закликає вакцинуватися, поширює інформацію про види вакцин, розвінчує міфи, пов’язані з ними, та зазначає, що щеплення не є гріхом.
Повномасштабна і тривала дезінформаційна операція загрожує життю та безпеці українців, і кількість постраждалих буде зростати, якщо не вжити необхідних заходів для протидії в інформаційному просторі.
Центр протидії дезінформації просить українців звернути увагу на успішність вакцинації у м. Моршин як яскравий приклад подолання дезінформації навколо вакцин і самого вірусу. У Моршині вакцинувалися понад 75% жителів, а кількість смертельних та важких випадків набагато менша, ніж в інших містах України, саме завдяки щепленню.
Нагадаємо, що нині в Україні критична ситуація з поширенням коронавірусу. Щоденна кількість нових випадків коронавірусу та смертей б’є рекорди, На тій же Рівненщині завантаженість лікарень наближається до 100%.
98% важкохворих, за даними МОЗу, невакциновані. Самі ж теорії змови навколо вакцин і коронавірусу не витримують критики.
Радіо Трек: НОВИНИ