Робимо маски власноруч: детальний майстер-клас (ФОТО)

Через пандемію коронавірусної інфекції захисні маски стали для мешканців планети буденним явищем. Медичні маски і дорогуваті, і довго їх використовувати не можна. 

Тож варто шити маски самостійно, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу і власному гаманцю.

Необхідні матеріали:

гарна щільна тканина для зовнішньої сторони;

марля в 4-6 шарів для середини (або бинт шириною 15 см);

бавовна для внутрішньої сторони маски;

викрійка маски;

резиночки для вух – 15 см *2 шт;

кравецькі ножиці;

простий олівець;

нитки для зшивання;

булавки для сколювання;

голка

дерев’яна паличка (не обов’язково);

швейна машинка (не обов’язково).

Всі тканини мають бути за розмірами необхідної маски + припуски на шви по периметру маски по 1 см.

Викрійки:

для чоловіків:жінок та дітей від 12-14 років:для діток:

Ото, приступаємо до пошиття:

1. Складіть тканину вдвоє лицевою стороною в середину, розмістіть викрійку скругленою стороною до згину і обведіть олівцем.

2. Зшийте центральний шов дрібними стібками швом позад голку (на машинці стібок 3 мм).3. Обріжте зайву тканину біля цього шва, залишивши 3-4 мм.4. З усіх інших сторін маски припуски на шви дорівнюють 1 см.5. Гарно запрасуйте центральний шов на всіх трьох деталях – він має «лежати» в одну сторону. Цей процес займе кілька хвилин, але маска виглядатиме охайніше.6. Зовнішній шар покладіть лицевою стороною до себе, як показано на фото.7. Вкладіть у зовнішній шар внутрішній, так щоб вони лежали лицем до лиця. Зверніть увагу: у маски є верхня сторона і нижня сторона.

8. Ретельно розрівняйте зовнішній і внутрішній шари маски.

9. До внутрішнього шару прикладіть марлю виворотом до себе і розрівняйте. Ретельно з'єднайте шви всіх трьох шарів і зафіксуйте булавкою.10. З'єднайте шви і зафіксуйте булавкою протилежну сторону маски.11. Зафіксуйте булавками у інших місцях.12. Відріжте резиночки для вух. Одна резиночка має довжину 15 см: 13 см довжина резинки в готовій масці + 2 см у швах (по 1 см з кожного боку).13. Складіть резиночку петелькою і вкладіть між зовнішнім і внутрішнім шарами маски.14. Зафіксуйте булавкою кожен кінець резинки у кутку маски. Загальний вигляд маски на цьому етапі.

[media=202888][media=202887]

15. З одного боку маски намалюйте собі розмітку для отвору, через нього ми будемо вивертати маску після зшивання. Приблизний розмір отвору 3,5-4 см. Шити починайте з помітки «хрестик» в напрямку стрілочок. Закінчіть зшивання на помітці «крапочка».16. Обріжте зайву тканину по периметру маски, залишивши 4-6 мм. Біля отвору лишіть на підгин 7-8 мм.18. Виверніть маску назовні.19. За допомогою дерев’яної палички розправте кути маски.

20. Гарненько попрасуйте маску.21. Прошийте маску по периметру. Завдяки цьому маска добре триматиме форму і буде більш зручною в користуванні.

Бережіть себе і близьких!

Повідомляє - Затишок

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Загублено сумку з телефоном

В районі головного корпусу Водного університету загублено чоловічу чорну сумку на пояс з мобільним телефоном. Прохання повернути загублене за винагороду.    

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Більше оголошень