Робота для учасників АТО на Рівненщині: з'явилася нова пропозиція (ФОТО)
Де кожен буде свій серед своїх
Першу в Україні будівельну фірму учасників АТО презентували у Рівному.
На шостому році війни в країни й досі немає алгоритму соціалізації воїнів, які повернулися з передової.
У мирному житті ветеранам бойових дій надають психологічну допомогу, але стабільною роботою не забезпечують.
Частина з них їде на роботу за кордон, інші – здаються і пиячать.
Тож учасник АТО, який ще до війни мав будівельний бізнес, вирішив об’єднати побратимів. Виконувати планують державні замовлення, говорить засновник проєкту Сергій Кальмук:
Новий голова облдержадміністрації повідомив, що у нас 400 будівельних об'єктів, які не виконані, хоч і передбачені кошти. А цю роботу немає кому робити. У нас у кінці року зазвичай залишається 40-50 мільйонів.
Тому ми вирішили об'єднатися і зробити АТОшну фірму. Вона буде антиподом тим фірмам, які розкрадають бюджет.
Фірма, у якій працюватимуть АТОвці, відрізнятиметься від інших тим, що ми працюватимемо лише в Україні. Ми не створимо бригаду і не поїдемо за кордон. Ми хочемо, щоб податки йшли в державний бюджет.
Хлопці, які повернулися з АТО, працюючи у такій фірмі, проходитимуть і соціальну адаптацію, каже керівник ГО «Психологічна служба Євромайдану» Ольга Яковлєва:
Я працювала з роботодавцями. І виявилося, що вони не знають, як працювати з воїнами АТО.
Хтось відноситься дуже лояльно, навіть коли людина не ходить на роботу, зловживає алкоголем. Інші навпаки - не приймають АТОвців на роботу. Все через чутки, які поширюють у суспільстві.
А тут все інакше: керівник - учасник АТО, працівники - учасники АТО. І уже не буде таких маніпуляцій типу :"А ти там не був! А я тебе туди не відправляв".
Для АТОвців уже є навіть перший робочий об’єкт.
У листопаді вони будуватимуть ФАП у селі Малинськ на Березнівщині.
А також запланована зустріч з головою Рівненської облдержадміністрації Віталієм Ковалем, на якій обговорять плани подальшої співпраці.
Сергій Кальмук зауважив, що на роботу братимуть усіх охочих, навіть тих, у кого проблеми з алкоголем чи наркотиками. З ними працюватимуть фахівці і, коли люди матимуть стабільну роботу і конкурентоспроможну зарплату, їм буде легше подолати ці проблеми.
Для того, щоб зв'язатися з керівником фірми, потрібно звернутися до спілки ветеранів АТО, каже Сергій Кальмук.
Також можна зателефонувати за цим номером: 0988175901 - Володимир.
Зараз у будівельній фірмі Сергія Кальмука є 12 учасників бойових дій. У перспективі він хоче, аби у кожному районі області були місцеві працівники і вони отримували гідну зарплату.
Окрім забезпечення роботою на будівництві, в АТОвців є можливість безкоштовно отримати освіту у НУВГП. Там існує спеціальна програма, якою вже скористалися понад пів тисячі осіб.
Серед учасників АТО користуються популярністю якраз будівельні спеціальності. І студенти отримують дуже якісну базу, - повідомив керівник проєкту залучення учасників бойових дій в НУВГП Юрій Дем'янчук.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ