Рівнянина чотири роки тероризують колектори через чужий борг
Телефонують йому від одного до кількох разів на день майже щоденно
Найраніше перший дзвінок роблять о 7.30 год, останній – о 21.45. Потерпає від колекторів фірми "Пріма колект" заступник директора Рівненського економічно-технологічного коледжу Руслан Алексіюк. Вони почали йому телефонувати через рік після того, як він у складі української делегації у 2012 році з’їздив до Швеції.
Детальніше розповідає Руслан Алексіюк:
У складі делегації були від департаменту сім’ї і молоді Мінстерства соціальної політики.
І організація «Oleh» у Вінниці - таке об’єднання чоловіків за гендерну рівність - займалася оформленням документів (ми туди здавали свої паспорти закордонні і вітчизняні копії для виготовлення віз).
І ось минає рік після того. До мене телефонують і кажуть: «Чи знаєте ви такого Володимира Марценюка?». Кажу: «Звичайно, знаю. Він був керівником групи. Возив нас у Швецію».
Це у було у вересні 2013 року. А з жовтня мені почали телефонувати: «Передайте Володимиру Марценюку інформацію: він винен гроші у банк».
За словами Руслана Алексіюка, телефонують колектори зі стаціонарних телефонів зі львівськими чи київськими номерами.
Я спочатку пробував пояснювати щось. Потім, коли телефонували у момент, як моя дитина була з температурою – посилав до дідька. Потім, коли по 3-4 рази поспіль протягом півгодини телефонували, я почав їм телефонувати і влаштовувати скандали.
Руслан Алексіюк - відомий у Рівному шоумен, ведучий концертів
Звертався Руслан Алексіюк у березні цього року по телефону і в поліцію. Там сказали, що його звернення прийняте і пообіцяли розібратися. І все на тому. А колектори продовжують телефонувати.
Тим часом чоловік, якого колектори називають боржником, вільно пересувається по світу.
Чоловік, який винен гроші, бачу по Фейсбук, літає у Швецію, Голландію, Німеччину. Вони йому нічого не можуть зробити, бо він поміняв номер телефону. А мені наярюють, - скаржиться Руслан Алексіюк.
Керівник громадської організації «Oleh» у Вінниці Володимир Марценюк ( фото http://gurt.org.ua)
Міняти номер телефону Руслан не хоче. Пояснює, що цей номер у нього понад десять років і його знають чимало людей. І не розуміє, чому має відповідати за борг людини, з якою був знайомий ще п'ять років тому і відтоді з нею не спілкувався, тим паче, що не був його поручителем за кредитом.
Ситуацію коментує керівник правових програм Рівненської обласної організації "Комітет виборців України", адвокат Микола Глотов:
Якщо в телефонних розмовах не має погроз вчинити фізичну розправу чи інші дії, які можуть бути кваліфіковані як злочин, то з допомогою правоохоронних органів примусити таких осіб не телефонувати неможливо.
Радіо Трек: НОВИНИ