Рівнянка Надія Чумак: «Людина найкраще може реалізуватися тільки у своїй країні»

Автор 19 підручників із французької мови своєю діяльністю доводить, що «Україна – це не просто місце на карті»

Кожен українець має величезний обов’язок, несе місію громадянина держави і робить свій внесок у розбудову нашого майбутнього. Це твердження минулого тижня під час засідання Кабміну виголосив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

“Будь-які зміни ми можемо робити разом – через свою відповідальність і відповідальність мільйонів. Україна – це не просто місце на карті. Україна – це велика європейська країна з безмежними можливостями”, – сказав очільник уряду.

Свою частку в розвиток нашої країни вносить рівнянка Надія Чумак – доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти, методист кабінету суспільно-гуманітарних предметів Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відмінник освіти України, кавалер французького ордена Академічних пальм.

Заснована нею громадська організація “Альянс Франсез м. Рівне” працює вже 24 (!) роки.

Незабаром у місті стартують заходи фестивалю “Французька весна”, що організовується вже більше, ніж десять років.

– Пані Надіє, давайте познайомимо читача з Вашою організацією, із тим, чим Ви займаєтеся.

– “Альянс Франсез м. Рівне” утворився у 1995 році – я була засновницею, ініціатором. Колись для інспекторів із юстиції було здивуванням, що стільки часу ми існуємо (усміхається – Прим. авт.). Коли Україна здобула незалежність і виявилося, що можна утворити таку організацію, яка є українською за своєю сутністю, але також має моральний зв’язок із Францією, із підтримкою посольства, то у нас виросли крила.

– Фестиваль “Французька весна”, певно, найбільш відомий для громадськості приклад діяльності “Альянс Франсез” – що цікавого очікувати цього місяця рівнянам?

– Цьогоріч у нас заплановані два заходи, котрі відбудуться лише у Рівному і ще у Львові. Організовуємо наприкінці квітня вечірку за участю французького DJ Nelson Leeroy, котрий свого часу став світовим чемпіоном серед інших діджеїв – 2011 DMC World Championship. А також буде створено мурал – його намалює один із найвідоміших художників-графітистів Франції й світу Marco93. Окрім того, буде два концерти класичної музики, франко-американський джаз, вистава-пантоміма, дві фотовиставки. Буде дуже цікаво.

– Що Вам вдалося зробити за останні роки таке, що вважаєте для себе успіхом?

– Займаюся підручникотворенням – я один із перших авторів, котрий написав підручник із французької за часів незалежної України. У мене налічується вже майже 20 підручників.

Працюю з проектом Нова українська школа. Тому в останні роки маю здобутки у написанні підручників за новими стандартами, за вимогами оновлених навчальних програм – це честь і велика приємність для мене.

І, звісно, дуже приємно, що про Альянс Франсез м. Рівне знають, люди нас люблять, нас підтримують. Приємно, що наш фестиваль є значною подією для Рівного. Календарної весни без “Французької весни” не буває (усміхається).

З командою однодумців допомагаємо молоді, котра прагне чогось нового. Сприяємо їм у можливості навчання у французьких університетах. І в нас дуже хороший відсоток тих, хто повертається і працює на теренах України. Я вважаю, що саме така молодь може змінити нашу державу. Тому цим ми також пишаємося.

– Якщо ми вже заговорили про молодь – скажіть, що б Ви побажали молодим українцям?

– Абсолютно переконана, що молодь – як і краса, що врятує світ – врятує нашу державу. Молодий розум відкритий до всього. Йому треба здобути трохи досвіду, подивитися, які процеси відбуваються в інших країнах світу. Ті, хто подорожує, навчається за кордоном, дуже потрібні нам тут. Бажаю їм сил і наснаги, щоб повернутися до України після закордонних мандрів і почати втілювати свої ідеї. На моє переконання, держава має створювати умови для їх реалізації.

– Чи виникали у Вас колись думки про еміграцію? Адже знаєте мову, маєте чималі здобутки…

– Дуже розповсюджене питання у людей, котрі мало мене знають або знайомляться вперше. Я вважаю, що людина найкраще може реалізуватися тільки у своїй країні, яка для неї є рідна. У мене ніколи не виникало бажання емігрувати. Було бажання їхати на стажування, навчання, на семінари – це треба, бо інакше зупиняєшся у своєму розвитку. А щодо еміграції - це не до мене (усміхається).

– А за що Ви любите Україну?

– За особливий душевний стан, який для мене створює ця країна. Бачу дуже багато перспектив. У нас дуже гарна природа. Я відчуваю силу, яка йде від нашої землі – дуже люблю ходити босоніж й заряджатися енергією. І я люблю українців – щоб про нас не говорили, ми нація, що знайшла в собі мужність, сили відроджуватися, як фенікс.

– На завершення розмови: скажіть, якою є Ваша найбільша мрія?

– Я мрію про класну державу, про державу для людей. Коли я бачу таланти у наших дітях, у наших людях, то мені видається, що має бути зроблене максимум для реалізації цього потенціалу. Це моя глобальна мрія, котра переважає інші мрії.

Сергій СИДОРУК, https://www.uawelove.org/

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень