Рівненську воду можна пити просто з-під крана, - Андрій Карауш (ФОТО)

Очільник підприємства і сам так робить

Ті, кому доводилося бувати в інших містах України, не могли не звернути увагу на якість води, що тече у них з крана. В одних вона тхне тухлими яйцями, в інших – має присмак металу. А в декого взагалі жирна, наче з домішками олії. Рівнянам у цьому питанні  пощастило найбільше. Вода, яка подається централізовано в їхні оселі, немає жодних неприємних присмаків чи ароматів. Вона чиста, а головне – смачна. Однак чи можна її пити просто з-під крана? Це питання поставили журналісти передачі «Без цензури», що виходить на каналі «Рівне 1», директору «Рівнеоблводоканалу» Андрію Караушу. А для більшої об’єктивності, запитали про якість рівненської води і у користувачів соцмереж.

 Мій голос за те, що воду з-під крана пити можна. Я особисто п’ю, бо знаю, що вона цілком безпечна. Звичайно, бувають випадки, коли після ліквідації поривів на трубопроводі з кранів може текти брудна вода. Втім, це — явище тимчасове. Загалом же, наша вода визнана однією з найкращих в Україні по всіх показниках. У тому числі, і за своїми смаковими властивостями, — каже  Андрій Карауш.

Думку керівництва «Рівнеоблводоканалу» поділяють і більшість мешканців обласного центру, які взяли участь в імпровізованому опитуванні на Facebook сторінці телеканалу «Рівне 1». І нехай ці дані назвати репрезентативними не можна, все ж вони демонструють загальну картину із якістю води в місті. Так от, за кілька годин голосування з майже сотні опитаних 57% відповіли, що п’ють воду з-під крана.

Відповідь на питання «Чому рівненська вода так відрізняється?» криється у технології її видобування. Якщо багато вітчизняних водоканалів беруть воду з поверхневих джерел, зокрема річок, то наша — артезіанська. Тобто, видобувається з підземних горизонтів. Причому, глибина їх залягання — від 60 до 100 метрів, що убезпечує їх від поверхневого забруднення.

Вся піднята вода спочатку проходить знезалізнення та знезараження. При чому, проводиться цей процес не хлором, який шкідливий для здоров’я, а гіпохлоритом натрію. І лише після цього вона подається у мережі, по яких поступає до осель рівнян, — розповідає директор «Рівнеоблводоканалу».

У водоканалі кажуть, що раніше місто споживало значно більше води, ніж зараз. Для прикладу, на межі 2000-х, щодня для потреб мешканців обласного центру подавали близько 120 тисяч метрів кубічних. За останні роки рівняни навчилися економити і більш раціонально використовувати воду. Тож показник щоденного її споживання впав у рази і складає тепер - 45 -50 тисяч метрів кубічних.

А взагалі, більше як півстоліття тому, для потреб міста цілком вистачало води, яку видобували з джерел в межах Рівного. З часом через забруднення поверхневих водоносних горизонтів, від використання багатьох із них довелося просто відмовитися. Таким чином, у самому обласному центрі залишилося лише три працюючих водозабірних майданчики. Зокрема, на вулиці Степана Бандери, на Боярці та в Новому дворі. Однак, вони спроможні забезпечити потреби лише незначної кількості рівнян. Тому більшість води (70 %) подають до обласного центру за 30 кілометрів — з Горбаківського водозабору, що в Гощанському районі. Додатково докачують воду з Новомильского водозабору у Здолбунівському районі (5-6 тисяч метрів кубічних на добу). Знаходиться він за 17 кілометрів від обласного центру. Така відстань і зумовлює відносно вищу ціну на послуги водопостачання в Рівному, ніж в деяких інших обласних центрах, які мають водозабори в межах міста. Однак це того варте. Адже рівняни одні з небагатьох в Україні, хто має змогу щодня централізовано отримувати якісну воду. І це підтвердить будь-яка лабораторія. 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень