ON-LINE

Рівненську воду можна пити просто з-під крана, - Андрій Карауш (ФОТО)

вівторок, 12 лютого 2019
Очільник підприємства і сам так робить

Ті, кому доводилося бувати в інших містах України, не могли не звернути увагу на якість води, що тече у них з крана. В одних вона тхне тухлими яйцями, в інших – має присмак металу. А в декого взагалі жирна, наче з домішками олії. Рівнянам у цьому питанні  пощастило найбільше. Вода, яка подається централізовано в їхні оселі, немає жодних неприємних присмаків чи ароматів. Вона чиста, а головне – смачна. Однак чи можна її пити просто з-під крана? Це питання поставили журналісти передачі «Без цензури», що виходить на каналі «Рівне 1», директору «Рівнеоблводоканалу» Андрію Караушу. А для більшої об’єктивності, запитали про якість рівненської води і у користувачів соцмереж.

 Мій голос за те, що воду з-під крана пити можна. Я особисто п’ю, бо знаю, що вона цілком безпечна. Звичайно, бувають випадки, коли після ліквідації поривів на трубопроводі з кранів може текти брудна вода. Втім, це — явище тимчасове. Загалом же, наша вода визнана однією з найкращих в Україні по всіх показниках. У тому числі, і за своїми смаковими властивостями, — каже  Андрій Карауш.

Думку керівництва «Рівнеоблводоканалу» поділяють і більшість мешканців обласного центру, які взяли участь в імпровізованому опитуванні на Facebook сторінці телеканалу «Рівне 1». І нехай ці дані назвати репрезентативними не можна, все ж вони демонструють загальну картину із якістю води в місті. Так от, за кілька годин голосування з майже сотні опитаних 57% відповіли, що п’ють воду з-під крана.

Відповідь на питання «Чому рівненська вода так відрізняється?» криється у технології її видобування. Якщо багато вітчизняних водоканалів беруть воду з поверхневих джерел, зокрема річок, то наша — артезіанська. Тобто, видобувається з підземних горизонтів. Причому, глибина їх залягання — від 60 до 100 метрів, що убезпечує їх від поверхневого забруднення.

Вся піднята вода спочатку проходить знезалізнення та знезараження. При чому, проводиться цей процес не хлором, який шкідливий для здоров’я, а гіпохлоритом натрію. І лише після цього вона подається у мережі, по яких поступає до осель рівнян, — розповідає директор «Рівнеоблводоканалу».

У водоканалі кажуть, що раніше місто споживало значно більше води, ніж зараз. Для прикладу, на межі 2000-х, щодня для потреб мешканців обласного центру подавали близько 120 тисяч метрів кубічних. За останні роки рівняни навчилися економити і більш раціонально використовувати воду. Тож показник щоденного її споживання впав у рази і складає тепер - 45 -50 тисяч метрів кубічних.

А взагалі, більше як півстоліття тому, для потреб міста цілком вистачало води, яку видобували з джерел в межах Рівного. З часом через забруднення поверхневих водоносних горизонтів, від використання багатьох із них довелося просто відмовитися. Таким чином, у самому обласному центрі залишилося лише три працюючих водозабірних майданчики. Зокрема, на вулиці Степана Бандери, на Боярці та в Новому дворі. Однак, вони спроможні забезпечити потреби лише незначної кількості рівнян. Тому більшість води (70 %) подають до обласного центру за 30 кілометрів — з Горбаківського водозабору, що в Гощанському районі. Додатково докачують воду з Новомильского водозабору у Здолбунівському районі (5-6 тисяч метрів кубічних на добу). Знаходиться він за 17 кілометрів від обласного центру. Така відстань і зумовлює відносно вищу ціну на послуги водопостачання в Рівному, ніж в деяких інших обласних центрах, які мають водозабори в межах міста. Однак це того варте. Адже рівняни одні з небагатьох в Україні, хто має змогу щодня централізовано отримувати якісну воду. І це підтвердить будь-яка лабораторія. 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено паспорт на прізвище Бережняк

    На вул. Григорія Сковороди знайдено паспорт на прізвище Бережняк Роман.
  • Втрачено барсетку з документами

    Втрачено барсетку з документами на ім'я Скорик Руслан. За винагороду.
  • Загублено посвідчення водія на прізвище Бакай

    У Рівному було загублено посвідчення водія на прізвище Бакай Юрій. Прохання повернути за...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного