Рівненські активісти можуть заборонити політичним партіям рекламуватись за бюджетний кошт

Та визначать види діяльності, на яку видаватимуть гроші

Політичні партії мають перестати витрачати на рекламу бюджетні кошти, аби держава продовжила фінансувати їх роботу. Цю та ряд інших змін хоче внести до законодавства Комітет Виборців України. Про це представник комітету Олексій Горецький сказав сьогодні  під час круглого столу в приміщенні Рівненського будинку вчених, де представники рівненських громадських організацій обговорили питання врегулювання державної допомоги політичним партіям.

Причиною скликання круглого столу стали проблеми, які виникли з наданням такої допомоги, а саме приміщень для прийому виборців. Так, офіси для роботи отримали здебільшого партії в обласних центрах, а серед районних політичних об’єднань були лише поодинокі випадки, як у Дубні та Вараші. Також виявилось, що у кожному місті це питання регулюється по-своєму.

Громади по-різному вирішують, кому надавати приміщення, а кому - ні. Голова громадської організації «Соціальне партнерство» Святослав Клічук пропонує давати офіси тим партіям, які пройшли в міську раду поточного скликання:

Пропозиція моя така: виграв вибори в міські раді - маєш право претендувати на приміщення. На вибори, якщо комусь треба окремий штаб зі своєю літературою, таємними нарадами і так далі, винаймаєте окреме приміщення. А це - має бути для роботи з виборцями, аналітичної роботи тощо.   

Цю пропозицію підтримала більшість присутніх. В результаті дискусії її учасники дійшли до висновку, що для початку варто створити депутатську комісію, яка ґрунтовніше дослідить питання оренди комунального майна в місті. До її складу мають входити представники всіх політичних сил, представлених у нинішньому скликанні Рівненської міської ради. На основі проведеного комісією аналізу далі можна буде сформувати новий порядок оренди комунального майна.

Що ж до усієї програми держфінансування, то комітет виборців України має пропозиції щодо внесення змін до законодавства, яке  регулює грошову допомогу політичним партіям. Її надаватимуть за умов, якщо об’єднання не будуть витрачати державні кошти на рекламу. Також їм варто встановити перелік видів діяльності, на яку видаватимуть гроші: робота з виборцями, навчання партійців, виплата заробітних плат тощо.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень