Рівненщина зі сказом і без вакцини?

Торішня ситуація повторюється - в Україні нині взагалі немає антирабічної вакцини, ані в аптеках, ані в лікувальних закладах

Натомість на Рівненщині, запевняють спеціалісти, залишилось по кілька доз «Рабістара» та «Рабіпура».

Станом на кінець березня 2017 року в Рівненській області зафіксовано 17 випадків сказу тварин. Серед списку заражених тварин було десять лисиць, п’ять собак та два коти. Спеціалісти зазначили, за відповідний період минулого року кількість скажених тварин була меншою.

Цю інформацію надав начальник управління безпечності харчування продуктів та ветеринарії головного управління Держпродслужби України Олександр Костюк:

«В основному це лисиці, проте є у списку і коти, собаки. Ситуація контрольована. Карантин введено у кількох районах області. Вакцини на початок другого кварталу року вистачає. Надіємось, що на початку квітня пройдуть тендери і до кінця місяця нам ще надійде вакцина. Мова йде про антирабічну вакцину для тварин, яка називається «Рабістар».

Костюк також зауважив, що людям не варто відразу вбивати тварину, яка їх вкусила. Краще її ізолювати до приїзду ветеринара, аби він взяв на аналізи біологічні матеріали. Тоді можна швидше виявити, чи тварина має сказ, чи ні.

Між тим, складнішою є нині ситуація із антирабічною вакциною для людей. Її в Україні взагалі немає. На Рівненщині – є лише залишки. Ситуацію роз’яснила лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних захворювань Рівненського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби Валентина Томицька.

«В Україні зараз немає ніде антирабічної вакцини. Станом на початок березня у нас було 698 доз. Але з початку року було багато випадків зараження людей сказом, тому думаю, що вони використані. Рівне має вакцину, можливо не ту кількість, яка потрібна, але вона є. До слова, для лікування однієї людини необхідно шість доз. Зараз період, коли тварини паруються і є дуже агресивними, тому не виключено, що кількість покусаних людей зросте», - зауважила Томицька.

Вакцину «Рабіпур», яка виробляється в Індії, закупляли за державний кошт. Нині навіть ті лікувальні заклади, які б хотіли її придбати самотужки, не можуть це зробити, адже ліки не ввезені в Україну.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень