Рівненщина була причетна до ліквідації ракетних комплексів для запуску ядерної зброї

З нагоди Дня ракетних військ та артилерії, який відзначають сьогодні, ми поцікавилися, де саме це відбувалося, скільки озброєння в нашій області було знищено, і чим займається ця військова частина сьогодні

Так виглядала ракетна пускова установка РСД-10 

Про момент історії з життя військової частини А0153, розташованої у Сарнах, розповідає заступник командира цієї частини Віктор Слободзян:

У 1987 році був підписаний договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. Відповідно  до цього договору, в нашій військовій частині була створена матеріально-технічна база, яка займалася ліквідацією пускових установок комплексу РСД-10. Усього було ліквідовано 509 бойових та 49 учбових пускових установок.

 

Окрім цього, у військовій частині в Сарнах, за словами Віктора Слободзяна, ліквідували 126 транспортних засобів комплексу РСД-10. Ці ракетні комплекси для запуску ракет середньої дальності звозили до Сарн з інших військових частин тодішнього СРСР. За їх ліквідацією стежила спеціальна інспекція США. 

Ракетний комплекс РСД-10, який ще називали «Піонер», міг нести ядерну боєголовку на відстань понад 5 тисяч кілометрів.

Нині військова частина у Сарнах, як поінформував Віктор Слободзян, займається ремонтом відновленням і зберіганням ракетно-артилерійських установок, які є на озброєнні української армії. І з часу початку АТО її працівники відремонтували близько 2000 зразків ракетно-артилерійського озброєння, з них близько 500 – з виїздом бригад на схід України.

Сьогодні у військовій частині у Сарнах привітають працівників з професійним святом. Втім, вихідного через це у них не буде. Тобто вони у режимі звичайного робочого дня працюватимуть, щоб відновлене ними озброєння якомога швидше потрапило до українських військових на сході держави.

 

Мирослава Опанасик Радіо Трек

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень