Рівненщина - за крок до епідемії грипу

Пік захворюваності на грип та ГРЗ за прогнозами медиків припаде на січень-лютий

Кожен 7-ий мешканець області щорічно хворіє на грип та ГРЗ, таким чином захворюваність становить 96%, понад 70 % з яких – діти. Наразі Рівненщина – в передепідеміологічному періоді, пік якого,за прогнозами медиків, припаде на січень-лютий. Цього року на рівнян та мешканців області, як і минулого епідсезону, очікує 3 штами грипу. Серед загроз і каліфорнійський, в народі більш відомий як свинячий грип. Минулого року в області навіть були летальні випадки серед хворих, у яких лабораторні дослідження виявили саме цей штам, говорить головний спеціаліст-епідеміолог обласного управління охорони здоров’я Людмила Яценя:

 

 

- За прогнозами Міністерства охорони здоров’я, ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров`я,-ред.) ми очікуємо вірус «Каліфорнія» (H1N1), вірус «Швейцарія» (H3N2) і вірус, подібний «B».  Тобто, ті самі, які ми мали в минулий епідсезон. Але, на що я хочу звернути увагу, «каліфорнійський» грип нас не залишає, в минулий епідсезон 2014-2015 років ми мали летальні наслідки і серед вагітних, і той самий «каліфорнійський» грип у нас був підтверджений лабораторно.

Найбільше захворюваність в епідеміологічний період спостерігається в Рівному, Кузнецовську, Дубно і Острозі та в десяти районах області з шістнадцяти. Причиною такої стабільно високої захворюваності медики вважають неналежну профілактику, тобто вакцинацію від грипу.

Станом на 17 грудня від вірусу грипу в області вакцинувалося 1900 людей, серед них майже шістсот з половиною – медики. Найбільше вакцинованих в Рівному та Кузнецовську. Натомість, ніхто не вакцинований у північній частині області – в Березнівському, Володимирецькому та Дубровицькому районах.

Зауважимо, що з 2009 року у всіх медичних установах хворі саме на каліфорнійський грип мають право на отримання безкоштовно препарату «Таміфлю», який вважається найефективнішим засобом у боротьбі з каліфорнійським грипом.

Нагадаємо, на Рівненщини за останній тиждень значно зросла кількість хворих на грип.

 

 

 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень