Радіація в Чорнобилі виявилася небезпечніша, ніж вважали: вчені б'ють на сполох
Вчені закликали переглянути міжнародні рамки радіологічного захисту навколишнього середовища
У Чорнобильській зоні відчуження негативний вплив радіації на екосистему виявився більший, ніж передбачалося. Таких висновків дійшли вчені після проведення досліджень на комахах, а саме на джмелях, які піддалися впливу радіації.
Дослідження опублікували в журналі Proceedings of the Royal Society B.
Наші дослідження показують, що комахи, які живуть у найбільш забруднених районах Чорнобиля, можуть постраждати від несприятливих умов з подальшими наслідками для екосистемних процесів, таких як запилення, - сказала Кетрін Рейнс.
Як пояснили вчені, джмелів вони вибрали через їх вирішальну роль у запиленні, а також із причини відсутності лабораторних досліджень бджіл.
Наслідки для диких тварин, що живуть у радіологічно забрудненому середовищі, неясні. Попередні лабораторні дослідження показують, що комахи відносно стійкі до радіації, проте деякі польові дослідження в Чорнобильській зоні відчуження показують серйозні побічні ефекти при значно нижчих потужностях доз радіації, ніж очікувалося, - пишуть автори.
Зважаючи на нові дані про негативний вплив радіації, дослідники закликали до перегляду міжнародних рамок радіологічного захисту навколишнього середовища.
Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ