На Рівне? Вчені змоделювали, куди посуне хмара, якщо бабахне ЗАЕС (ВІДЕО)

При нинішніх погодних умовах в Україні

Російські окупанти, імовірно, готують провокацію на Запорізькій АЕС.

У разі аварії на атомці, враховуючи нинішні погодні умови (15-18 серпня), від радіоактивних викидів можуть постраждати Україна, Польща, Білорусь і країни Балтії.

Команда вчених з Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України змоделювала розповсюдження радіоактивного забруднення після можливої аварії.

Як розповсюджуватимуться радіоактивні викиди?

Найвищі значення концентрацій радіоактивних аерозолів можуть очікуватися на території України, зокрема, у радіусі 50-100 км у всіх напрямках від Запорізької АЕС.

Серйозна концентрація радіонуклідів, імовірно, досягне й Києва.

- У кінці змодельованого періоду основним напрямом перенесення радіонуклідів є східний, у результаті чого значні концентрації радіоактивних аерозолів можу спостерігатися над окупованими частинами Донецької та Луганської областей, - наголосили вчені.

Крім того, радіоактивні домішки частково можуть перенестися на території сусідніх держав: схід Білорусі, Польща, країни Балтії.

Між тим, судячи з карти, посуне хмара прямо на Рівне.

Додамо, що насправді неможливо визначити точні характеристики джерела викидів при можливій аварії на ЗАЕС, тому результати дослідження варто тлумачити лише якісно і відносно, наголошують науковці.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень