Простий спосіб швидко відновити нюх після COVID-19

Кажуть, після одужання смак і нюх ще довго залишаються спотвореними. Але вчені вже знають, як цьому зарадити

Одними з найбільш неприємних симптомів коронавірусу є втрата нюху і смаку. Деякі пацієнти скаржаться, що після одужання все повертається в норму ще досить довго. Інші говорять, що відчувають запахи і смаки після одужання, але спотворено і це приносить додаткові неприємні відчуття.

Вчені провели дослідження і з'ясували, що прискорити повернення нюху можна спеціальними вправами. Про це йдеться в статті на порталі медичних новин Medical News.

Як зазначають медики, паросмія – це симптом, при якому люди відчувають дивні та часто неприємні запахи. Замість запаху лимона вони відчувають запах гнилої капусти, а шоколад починає тхнути бензином.

Коронавірус – не єдина хвороба, при якій може зникати або спотворюватися нюх людини. Такий ефект буває і при інших вірусних захворюваннях, а також після травми голови.

Щоб швидко відновити нюх, вчені рекомендують робити спеціальні вправи і тренувати навички: потрібно вдихати 4 різних запахи в день, протягом кількох тижнів. Між тренуваннями обов'язково слід робити проміжки, а запахи вибирати яскраві – цитрусові, каву, квіткові.

Вчені пояснюють, що цей метод спрямований на одужання і ґрунтується на здатності мозку нейропластично реорганізовуватися.

Так, групі добровольців протягом кількох тижнів давали різні набори для повернення нюху: евкаліпт, лимон, троянду, корицю, шоколад, каву, лаванду, полуницю, мед і чебрець. У більшості учасників нюх відновився.

Джерело: РБК-Україна

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень