Про біль, який не минає, розповіла матір загиблого на Сході бійця (ФОТО/ВІДЕО)

За 5 років вона й досі не оговталася

Вижити після смерті

Якою силою має володіти жінка, аби знайти у собі життя після смерті власної дитини?

Марія Попіль втратила сина Івана 17 травня 2015 року. Ще зовсім юний хлопець підірвався на фугасі у Попаснянському районі поблизу селища Троїцьке.

Звістка про загибель сина застала жінку у дворі власного будинку у селі Заріччя, що на Львівщині. Тоді біль скував їй груди і не відпускає й досі.

Я пам’ятаю, як під’їхала машина з частини, вийшли військові. Я тільки на них подивилась і все зрозуміла. Ніби усе моє тіло скував біль, в грудях не було повітря. Я тоді не заплакала. Просто ніби усе моє тіло стало одним єдиним стражданням, - розповідає п. Марія.

На той момент вдома перебували хвора бабуся і сестра загиблого бійця Оксана. Дівчина була на шостому місяці вагітності, тож подібні звістки могли серйозно нашкодити і їй, і дитині.

Я мусила триматися, я не знала, де мені взяти сили витримати біль втрати свого сина. Мама була хвора - при ній я не могла плакати. Оксанка вагітна, ми мусили зберегти її дитину, при ній я теж не могла. Я просто йшла за село в посадку і там кричала й плакала.

Оксана з Іваном були дуже близькі, вона надзвичайно сильно страждала. Я знаходила сили її заспокоювати, я просила її не нервувати, адже нам потрібно було зберегти дитину...

***

Спершу Іван пішов на строкову. Так пишався тим. Потім приїхав і каже: «Мамо, я підпишу контракт у 2-ій Галицькій бригаді, хочу приносити ще більше користі». Мене не слухав, вирішив і все. Коли почалася війна - приїхав додому. Ходив, мучився, потім зізнався, що поїде на Схід.

Я щодня молилась за нього, а він щодня дзвонив. Говорив, що у них все добре і він далеко від обстрілів. Але одного разу говорив зі мною і різко попрощався. Поклав телефон в кишеню і не відключився від дзвінка. Я чула усе, що там відбувалось, там були стрільби, крики. Тоді я зрозуміла, що він правди нам не говорив.

Після першої ротації не знаходив собі місця. Говорив, що його місце там, на Сході, поруч з іншими. Перед останньою у його житті поїздкою зібрав у дворі всю родину...

Більше – у сюжеті:

P.S. Сестра Івана, Оксана, торік теж стала військовою. Нині вона військовослужбовець однієї з частин ЗСУ на Самбірщині.

Автор - Аліна Новікова

За інформацією ВЧ 3022 Західного теруправління Нацгвардії

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень