(НЕ) Повернення товару і «супер-знижки»: неприємні штуки, які трапляються у магазинах

Як не попастися на гачок і дійсно зекономити

В Україні є низка товарів, повернути які до магазину не вдасться. До прикладу, не підлягають поверненню ювелірні вироби, подушки, настільна й постільна білизна, перо-пухові вироби та багато іншого. Купуючи їх, Ви повинні поцікавитися, чи діє на певний товар гарантія. А ще - зберігати чек, доки не спливе її термін.

Про це в ефірі програми «Сьогодні. День» на телеканалі «Україна 24» розповів виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

— Якось зателефонував хлопець, він знайшов мій телефон в інтернеті, просить допомогти повернути товар. Каже, що купив обручку, зробив пропозицію, а дівчина відмовилася, і в магазині теж відмовилися прийняти.

 

Я кажу: вони згідно з постановою Кабінету міністрів праві (ювелірні вироби не підлягають поверненню та обміну - ред.), і ти май на увазі, що максимум ти його можеш продати як б/в товар або здати в ломбард як лом.

 

Там загалом 31 категорія товарів: подушки, постільна білизна... — розповідає Несміянов.

Товари «зі знижкою»

Експерт наголошує, що згідно з чинним законодавством, знижки повинні доводитися, але цей пункт чітко не прописаний. Також він прокоментував продаж товарів начебто «зі знижкою», коли ціна на них була спершу безпідставно завищена:

 — Вони могли переоцінку провести кілька разів, але я б це трактував як шахрайські дії. Я б все це до Кримінального кодексу витягнув за 190-ю статтею. Закон про захист прав споживачів не працює в цьому випадку і поліція нічого не робитиме.

Фахівець радить моніторити ринок і цікавитися вартістю певної категорії товару, аби не попастися на такі «знижки».

Подарункові сертифікати

Такі сертифікати - це останнє, що варто дарувати близьким. І причина того дуже проста: магазини трактують подарунковий сертифікат як завдаток - це аванс, який не підлягає поверненню.

Краще у такому випадку подарувати гроші, вважає експерт. В такому разі людина й скупиться, де забажає, і кошти на вітер точно не підуть.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень