Полярне сяйво зафіксували в Україні (ФОТО)

Кому пощастило побачити унікальне природне явище

Фото ілюстративне, з відкритих джерел
Фото ілюстративне, з відкритих джерел

Унікальне природне явище днями спостерігали жителі Волинської області. Полярне сяйво у ніч з 3 на 4 листопада помітив метеолюбитель Андрій Гаврилюк.

За його словами, явище можна було спостерігати о 00:10 у Ківерцях. Рожевий відтінок на небі було видно лише 10-15 хвилин, повідомляє Meteoprog.

Фото Андрія Гаврилюка
Фото Андрія Гаврилюка

Синоптик Ігор Кібальчич пояснив, що свічення на небі викликала потужна геомагнітна буря та викиди плазми на поверхні Сонця.

Викиди плазми ще називають сонячним вітром. Після досягнення плазмою навколоземного простору та взаємодії з магнітним полем нашої планети відбуваються збудження та деформації (ред. – магнітні бурі), а їх візуальною ознакою є полярні сяйва.

 

Чим енергетичнішим є сонячний вітер, тим він сильніше впливає на магнітне поле і полярні сяйва можна спостерігати в нижчих широтах, – розповів синоптик.

Ігор Кібальчич зауважив, що полярні сяйва, видимі з території України, бувають не так вже й рідко. Раз на кілька років при інтенсивних геомагнітних бурях їх можна помітити в деяких областях України.

Наприклад, вночі 21 листопада 2003 року полярне сяйво спостерігали на території Одеської області, а 22 червня 2015 року – у Кривому Розі.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень