«Першіння» при кашлі: чому це помилка і як правильно сказати українською?

Пояснення мовознавця

Мовознавець Олександр Авраменко розповів, як правильно сказати українською мовою «першіння» в горлі під час застуди.

За словами експерта, «льодяники при кашлі та першінні» пишуть в рекламі лікарських засобів, однак так говорити неправильно.

В українських словниках немає слова «першіння». Воно є спотворенням російського слова «першение».

 

Варто запам'ятати, що таке неприємне явище у вигляді подразнення та лоскоту у горлі треба називати словом «пирхота».

Тоді як дієслово «першит» має відповідник в українській мові - «дере» в горлі.

- До речі, не льодяники при кашлі та пирхотінні, а проти кашлю та пирхоти, - наголосив мовний фахівець Олександр Авраменко.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

Більше оголошень