Перевірки, штрафи і нові умови за кредитами: зміни які чекають українців восени
А окремі категорії українців залишаться без уже звичних виплат
Штрафи для бізнесу
З 1 жовтня відновлюють штрафні санкції для певних категорій бізнесу за порушення порядку використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Йдеться про торгівлю алкоголем та тютюном (підакцизними товарами), операції з іноземною валютою, а також про діяльність у сфері азартних ігор.
За незастосування РРО встановлено стягнення у розмірі 25% та 50% від вартості товару за перше та кожне наступне порушення відповідно. Штрафуватимуть і тих, хто не видає розрахункові документи або видає зі свідомо заниженою (неповною) сумою покупки.
Державна податкова служба має намір перевірити до кінця року більше тисячі компаній.
Пільгове кредитування «5-7-9»
До жовтня Кабмін має розробити концепцію програми «5-7-9» з пропозиціями щодо орієнтації на малі та середні підприємства. З програми поступового виключатимуть великі компанії, впровадять посилений моніторинг та забезпечення належних державних гарантій.
Контроль за грошима політично значущих осіб
В рамках поточної програми співробітництва з МВФ Україна зобов’язалась до кінця вересня внести зміни до закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» з метою відновлення посилених заходів належної перевірки політично значущих осіб відповідно до стандартів Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням коштів (FATF).
Виплати для ВПО
З 1 вересня в Україні набули чинності нові правила виплат для внутрішньо переміщених осіб. Так, деяким категоріям ВПО припинять виплачувати щомісячну грошову допомогу. Це стосується тих переселенців, хто здійснив великі витрати після 1 серпня.
Йдеться, зокрема, про:
- купівлю нового авто (з року випуску якого минуло менш як 5 років);
- купівлю земельної ділянки, квартири, будинку на суму понад 100 тисяч гривень (крім житла, одержаного коштом державного або місцевого бюджету);
- наявність депозиту у банку на суму від 100 тисяч гривень;
- купівлю іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму понад 100 тисяч гривень;
- наявність у власності житла, розташованого поза окупацією/зоною (можливих) бойових дій, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. метрів на одного члена сім'ї.
Штрафи за несплату податку на нерухомість
З 1 вересня в Україні штрафують тих, хто вчасно не сплатив податок на нерухомість (якщо людина зобов’язана сплачувати такий податок). Податки повинні були сплатити власники житлових будинків та квартир, які до 1 липня отримали від Податкової відповідні квитанції й в помешканнях яких є зайві квадратні метри.
Сплатити податок потрібно було до кінця літа. Якщо власник житла прострочив платіж на строк до 30 календарних днів, то розмір штрафу складе 10% від суми нарахованого податку. Якщо протермінування сягає понад 30 днів — штраф складе до 20% від суми нарахованого податку.
Джерело: novyny.live
Радіо Трек: НОВИНИ