Пенсія під загрозою: цей період більше не зараховують до страхового стажу

Правила підрахунку стажу в Україні регулюються різними нормами законодавства

В Україні правила підрахунку стажу регулюються різними законами залежно від дати навчання.

  • До 2004 року: дні навчання в університетах, коледжах, технікумах та ПТУ зараховуються до пенсійного стажу, якщо подати документи – дипломи, довідки або архівні виписки.

  • Після 1 січня 2004 року: до страхового стажу включається лише період, за який сплачено страхові внески. Навчання без внесків у цей час не враховується.

Також в Україні триває впровадження електронних трудових книжок. Протягом п’ятирічного перехідного періоду громадяни повинні оцифрувати свої дані та завантажити їх у систему Пенсійного фонду до 10 червня 2026 року.

Інакше частина стажу може не враховуватися, що вплине на розмір або термін отримання пенсії.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

У Рівному знайшли ключі

У Рівному на вулиці Київській знайшли ключі. А саме на зупинці біля автосалону, навпроти гуртожитку. Власників просимо звернутись за номером: +380972042103 — Юлія  ОНОВЛЕНО: власник ключів знайшовся!

Більше оголошень