Папір, пластик, скло і «шуршики» приймають у Рівному за новою адресою (ФОТО)

Єдина у місті громадська сортувальна станція – переїхала

Сортоване сміття тепер можна відвозити на вул. Хмільну - це у районі ринку Дикого

Відсьогодні відсортоване сміття у Рівному приймають поблизу ринку Дикого – на вул. Хмільній, 40.

Туди можна привозити практично усі види твердих побутових відходів: різні типи пластику, паперу, поліетилену і скла.

Приймають там навіть так звані «шуршики» - упаковки від чипсів, снеків, шоколадок, круп і цукру.

Шуршики - це упаковки з-під чипсів, снеків, сухариків, шоколадок і батончиків, хліба, макаронів і круп тощо

Зараз на станції працюють кілька волонтерів громадської ініціативи «ЕКОлогічні», яка раніше називалася «Країна Зелених Змін».

Понад два роки волонтери розміщувалися у невеликому приміщенні на вул. Марка Вовчка. Однак з часом, із проханням посприяти добрій справі, вони звернулися до міського голови Володимира Хомка, який допоміг підшукати й облаштувати нове приміщення:

Дівчата прийшли до мене з такою ініціативою і я погодився, адже цивілізована частина суспільства вже давно дійшла висновку, що сміття треба сортувати.

Представниця ініціативи «ЕКОлогічні» Поліна Полюхович і міський голова Рівного Володимир Хомко

Я доручив начальнику КАТП, щоб підшукав вдале місце, адже сюди легко має заїжджати транспорт.

 

Це перша станція і якщо буде потреба, відкриватимемо ще. У кожному мікрорайоні мають бути такі сортувальні станції, - переконаний міський голова.  

По периметру чималого приміщення розташовані ось такі мішки

Щодо того, скільки коштів вклали у переїзд та облаштування цієї станції, розповів начальник КАТП 1728 Ростислав Кралюк:

Ми затратили близько 6-7 тис. грн. І ще платитимемо за оренду цього приміщення, бо воно буде у нас постійним. Це десь близько 4 тис. грн на місяць.

 

Гроші пішли на підготовку приміщення і рекламно-інформаційні матеріали: ми зробили вивіску, зварили спеціальні каркаси, привезли піддони, підготували інформаційні таблиці, щоб люди знали, що куди кидати, і підготували спеціальний одяг для дівчат-волонтерок.

Керівник КАТП 1728 Ростислав Кралюк

Ми не вважаємо, що цей проєкт буде сильно комерційним. Він більш просвітницький, бо з чогось треба починати. Специфіка станції – приймати уже відсортовані відходи. Чим більше у місті буде свідомих громадян, які приноситимуть сюди відсортовану сировину, тим більші об’єми можна буде здавати і відповідно отримувати за це кошти, - розповів начальник КАТП 1728.

Перші відвідувачі станції розбираються, що куди кидати

Згодом у Рівному хочуть зробити цілу мережу таких станцій. Можливо, спершу вони з'являться на Ювілейному і на Північному.

[media=171857][media=171849]

Стосовно сміття зі спеціальних контейнерів-«дзвіночків», які стоять у центрі Рівного і на Лебединці, то сюди його не везтимуть. Ростислав Кралюк наголосив, що відходи у них кидають «будь-яке, тільки не те, що треба».

А от куди діватимуть привезені рівнянами посортовані відходи, розповіла представниця громадської ініціативи «ЕКОлогічні» Поліна Полюхович:

Все те, що можна переробити, ми відправляємо на різні заводи. Співпрацюємо не лише з рівненськими підприємствами.

 

До прикладу, «Іскра» забирає у нас багато типів пластику, а пінопласт забирає «Століт». Якщо говорити про скло, то є склозавод «Зоря» і «Костопільський завод скловиробів». Однак поки що ми з ними напряму співпрацювати не можемо, бо потрібен спецтранспорт і постачання їм більших обсягів сировини - десь 10 тонн треба їм привозити. Для нас це поки забагато. Є також «Моквинська паперова фабрика», яка забирає у нас папір.

[media=171856][media=171855]

За попередніми підрахунками, сміття відвозитимуть на переробку щотижня. Але за потреби, робитимуть це й частіше.

Ящик для кольорового скла

До кінця тижня станція на Хмільній працюватиме у тестовому режимі, а уже з наступного – з’явиться її остаточний графік роботи.

Найімовірніше, для зручності рівнян, у будні вона працюватиме у другій половині дня (орієнтовно, до 20:00), а в суботу – весь день.

А ось і шуршики :)

До слова, найближчим часом у Рівному запустять пілотний проєкт, який передбачає співпрацю сортувальної станції з 10-ма ОСББ міста.

Фото - Радіо Трек

Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень