Об’єднання громад на Рівненщині має бути примусовим
Принаймні такого висновку дійшли народні депутати України, представники обласної влади, міські, сільські та селищні голови сьогодні на засіданні платформи «Децентралізація: роль міст та селищ у формуванні об’єднаних територіальних громад».
Учасники засідання обговорили децентралізацію в частині законодавчого забезпечення, залучення додаткових бюджетних коштів і міжнародної технічної допомоги для розвитку об’єднаних громад. Говорили й про інші проблеми об’єднання, зокрема недосконалий
Зокрема, народний депутат України Сергій Євтушок сказав таке:
– Цей закон буде доопрацьовуватись. Тому, що саме це слово «добровільне» - воно не дасть можливості об’єднатися одразу всім. І питання: що буде з тими, хто не об’єднується? З їхніми закладами? Відкрите. До сьогоднішнього дня закон не передбачає і це один із величезних ризиків.
По-друге, якщо ми вже говоримо про тих, хто об’єднався. Якщо зараз десь піде тенденція, і їм не дадуть тих коштів, які обіцяли, то повірте мені, ця реформа матиме якісь наслідки. Що ми і назад уже не повернемося, і вперед іти треба буде негайно і оперативно. Десь щось комусь збиратись. А збиратись і вирішувати український парламент, на жаль, не здатний.
Крім того, міські голови знову скаржились на те, що віднедавна ПТУ фінансуються з місцевих бюджетів, а тому в районних центрах не поспішають об’єднуватись із сусідніми селами, адже не хочуть «годувати ще й їх».
Зійшлися на тому, що ці та інші проблемні питання учасники засідання вирішити не в змозі.
До слова, на сьогодні в області вже сформовано шість об’єднаних територіальних громад, з них п’ять – це сільські та селищні, та одна, сформована навколо Радивилова.
Радіо Трек: НОВИНИ