

Та як розпізнати фальшивих благодійників
Про це розповіла керівниця благодійного фонду «Скарбниця надії» Мар’яна Рева на своїй сторінці у Facebook.
Молодики з благодійними скриньками в руках заполонили Рівне. Вони не тільки виманюють гроші, а й поводяться зухвало.
Мар’яна Рева, яка днями зустрілася з такими «благодійниками», пише (текст подаємо без змін):
Дивляться прямо в очі, погляд не відводять. Явно проходили якийсь тренінг і навчені так працювати, бо з першого разу так не вийде ні в кого. Розмовляють дуже впевнено і нахабно, вивченими фразами.
Юридично хлопці дуже підковані, одразу починають говорити про Закон України «Про благодійність» і про те, що він дає їм право збирати кошти по всій території України.
Працюють в парі. Як тільки хлопчик зі скринькою побачив, що я не відступаю, розмова затягується (а люди відповідно проходять повз скриньку) одразу з`явився ще один хлопчик на вигляд років 18-19, який поклав гроші в скриньку і почав мені розповідати що він колись керував благодійним фондом, і тут все чесно, а я зводжу наклеп на добрих людей.
Вона пише, що обоє молодиків почали агресивно говорити, радили їй спочатку прочитати законодавство, а потім заважати їм допомагати дитині.
Якщо раніше такі мавпочки клялись що вони волонтери й працюють безкоштовно, то зараз вони впевнено відправляють читати закон, де написано, що вони мають право використовувати до 20% коштів на зарплату.
Тільки хлопчики не хочуть читати інший пункт Закону, де чітко написано: пункт 6.5. «Зміна цілей та порядку використання благодійної пожертви можлива за згодою благодійника або його правонаступників, а також на підставі рішення суду чи в інших випадках, визначених законом або правочином благодійника».
Люди жертвують в скриньку гроші для конкретної дитини, хлопчики самі просять «Допоможіть хворій дитині». Тут не йде мова про зарплату. Вони не мають права брати з цільових пожертв для дитини ні копійки.
На зарплату можна брати 20% з коштів, які прийшли без призначення або ті кошти, де благодійник чітко написав «на адміністративні витрати».
Для того, аби не «клюнути» на вудку шахраїв, Мар'яна Рева пояснила, як з ними спілкуватися:
Пояснювати людям, що давати гроші невідомим хлопцями на вулиці – не дуже добра ідея.
Вдовбувати в голову зухвалим мавпочкам, що Рівне не місце для їх заробітку. Чим довше ви будете затягувати з ними розмову, запитувати в них документи, питати чи справді вони читали весь Закон України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» і чи зрозуміли що там написано, тим менше людей кине гроші в їхні скриньки.
Згадайте як в футболі гравці вміють гарно тягнути час. В кожного з нас часу мало, в цілого міста – його багато. Не ставте собі за мету вивести їх на чисту воду чи щось їм довести.
Ваша мета – не дати їм заробити протягом тих 10 хвилин, які ви можете на них витратити.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ
Їх це не обходить: освітянка пояснила, чому відмінники з України мають гірші оцінки за кордоном
Просто киньте це при посадці в лунку: зберете по три відра картоплі з куща
Вчені назвали найкрасивіше жіноче ім’я: воно популярне в Україні
Пенсіонерам роздають новий вид посвідчень: як отримати і що робити зі старим
Вінілові шпалери відправляйте на смітник: дизайнери роблять ставку на новий довговічний матеріал
На Рівненщині «лояльні до підприємців» шахраї засвітили свій номер
Не тримайте до весни: рівнян просять якнайшвидше викинути ялинки
У Рівному планують покращити діагностику туберкульозу
Щоб люди не перебігали дорогу: у Рівному просять облаштувати «зебру» неподалік дитсадка
Спортивні майданчики для молоді просять збудувати у Рівному
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415