Нові види шахрайства на фоні коронавірусу: як вберегти свої гроші

Які способи використовують зловмисники під час карантину, щоб заволодіти чужими грошима

Пандемія і жорсткий карантин кардинально змінили життя мільйонів українців, а все пов'язане з коронавірусом привертає увагу. І знаходяться шахраї, які використовують ситуацію навколо епідемії.

Схема №1

Шахраї створили Viber-бот, який від імені одного з банків розсилав повідомлення про безоплатну фінансову допомогу від держави в умовах карантину та коронавірусу.

У повідомленнях пропонувалося заповнити дані картки для переказу коштів і вказати код підтвердження. Цих даних достатньо, щоб людина втратила свої гроші.

Схема №2

Серед нових кіберзагроз, які виникають на тлі епідемії, – шахрайські програми для мобільного телефону, які нібито відстежують ситуацію з поширенням коронавірусу у вашому районі. Насправді, установка такого додатка може вилитися втратою даних і грошей.

Кіберзлочинці створили розсилку від імені Центру громадського здоров'я МОЗ України нібито з останніми даними про епідемію. Однак в листі містився документ з вірусом, який після завантаження на пристрій користувача надавав аферистам віддалений доступ.

Схема №3

З урахуванням підвищеного попиту на різні віддалені сервіси під час карантину, почастішали випадки продажу підроблених онлайн-курсів і підписок.

У таких випадках жертви або безпосередньо відправляють кошти шахраям і не отримують послуг, або розголошують свої конфіденційні дані, що також небезпечно.

Схема №4

Окремий напрямок для діяльності шахраїв – нібито послуги щодо повернення коштів за придбані путівки та квитки, скористатися якими не вийшло через карантинні обмеження і закриття кордонів. Оплачуючи послуги таких аферистів, українці зазнають повторних збитків.

Схема №5

Почастішали дзвінки шахраїв, які називалися співробітниками фінансових установ.

Наприклад, під приводом перевірки даних, щоб уникнути штрафів за прострочення по кредиту під час карантину, вони намагаються дізнатися конфіденційну інформацію і отримати доступ до рахунків.

Схема №6

Традиційно в фокусі зловмисників опиняються пенсіонери. Серед сучасних легенд для обману – що пенсійне посвідчення під час карантину недійсне, а щоб врятувати заощадження, потрібно переказати гроші на іншу картку, нібито відкриту на ім'я жертви.

Схема №7

Користуючись готовністю українців допомагати нужденним, аферисти адаптували традиційну схему шахрайства під виглядом благодійної діяльності. 

Тепер вони збирають гроші нібито на боротьбу з епідемією коронавірусу, щоправда, зазначеної ними організації зазвичай немає ні в реєстрах, ні в місті, ні на карті, як і засновників, і відгуків про їхню діяльність.

Схема №8

В умовах обмеженої роботи торгових центрів і ринків шахраї продовжують використовувати сайти безкоштовних оголошень для своїх цілей.

Схема наступна: шахрай на сайті рекламує трендовий товар за низькою ціною, в ході листування пропонує надійну доставку, а для її оформлення скидає посилання на внесення даних.

Внаслідок цього довірливий покупець потрапляє на фішингові сайти і втрачає гроші.

Схема №9

Також в умовах кризи зловмисники пропонують туманні схеми заробітку на нібито ліках проти коронавірусу. Зацікавлених жертв шахраї обробляють психологічно під час спілкування по телефону і, звичайно ж, відправляють на сайти зі шкідливим програмним забезпеченням.

Як не потрапити на гачок

Остерігайтесь ресурсів, де потрібно вводити конфіденційні дані: термін дії картки, CVV-код (3 цифри на звороті картки), коди підтверджень операцій з SMS-повідомлень від банку тощо).

Заведіть окрему банківську картку для розрахунків в інтернеті та поповнюйте її по мірі необхідності.

Не довіряйте незнайомцям, перевіряйте інформацію, не розголошуйте конфіденційні дані, користуйтеся тільки перевіреними сервісами та сайтами.

Джерело: Сьогодні

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Вікторія Левчук

Вікторія Левчук

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Більше оголошень