Нові вікна, встановлені в освітніх закладах Рівного, не відповідають вимогам

Така ситуація склалася у всій країні через неправильну політику держави у напрямку енергоефективності

Фото ілюстративне

Аби уникнути таких ситуацій в майбутньому, для завгоспів рівненських освітніх закладів провели семінар з енергоефективності. Експерт «Західно-Українського регіонального навчального центру» Дмитро Марусич, який спільно з міськрадою розробляв план дій сталого енергетичного розвитку Рівного, розповів про головні помилки, допущені під час робіт, спрямованих на енергозбереження.

З його слів, аби уникнути зайвих фінансових витрат, перед початком модернізації необхідно провести аудит і моніторинг, щоб розуміти, в чому саме проблема і де втрачається тепло. І лише після цього проводити будівельні роботи. Але максимального результату, тобто економії у використанні енергоносіїв, можливо досягнути лише у разі комплексного підходу, говорить Дмитро Марусич:

 

 

- Якщо ми говоримо про збереження теплової енергії – це є комплексна модернізація шкіл та садочків, оскільки це є цілий етап, не лише вікна поміняти чи дах. Це і правильні проектні рішення, це відповідні матеріали, відповідна якість робіт. Тому що все, що до цього часу робилося в нас в країні в напрямку енергоефективності, було не надто ефективно.  

Зокрема, експерт розкритикував масову заміну вікон у школах та садочках, яку було розпочато кілька років тому. Адже вони не відповідають вимогам в нашій кліматичній зоні, де енергоефективними є, щонайменше, трикамерні вікна. Простіше кажучи, користь від них майже така ж, як і від старих дерев’яних вікон. До речі, використання пінопласту в утепленні шкіл і садочків взагалі заборонено.

Звернув увагу експерт і на клаптикове, тобто, часткове утеплення фасадів будівель, це вже більше стосується багатоповерхівок. В такому разі, з його слів, стіни можуть зайтися тріщинами.

Дмитро Марусич зауважує, що навіть після реконструкції об’єктів робота не закінчується, оскільки ще варто проводити заходи, спрямовані на зміну поведінки людей і навчати їх правильно і економно використовувати ресурси. Не обійтися і без поточних ремонтів, одразу, як виникає така потреба. Бо якщо ігнорувати незначні проблеми, наші будівлі знову повернуться в первісний стан.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень