ON-LINE

Серце від держави: у рівненській черзі на трансплантацію - двоє АТОвців та одна дівчина

п'ятниця, 14 вересня 2018
Поки людей відправляли в інститут Шалімова у відділення трансплантації серця

Фото ілюстративне

Пересадки серця та інших органів потребують 11 мешканців Рівненщини. Обласне управління охорони здоров’я підготувало документи на розгляд комісії МОЗ України щодо лікування цих пацієнтів за кордоном. Всі операції, якщо будуть відповідні заключення медиків, проведуть безкоштовно.

До слова, поки в Україні немає жодної бази даних пацієнтів, які потребують пересадки органів. Втім, такими пацієнтами опікуються місцеві медики.

Зараз, наприклад, у списку люди, яким треба нове серце, нирки, легені а також пересадка кісткового мозку. Говорить заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсянник:

Більшість цих людей – це трансплантація органів або тканин. Лише за минулий рік ми трьох людей відправляли в інститут Шалімова у відділення трансплантації серця. Але їм провели певний вид лікування, щоб відстрочити пересадку. А одному пацієнту стало значно краще і трансплантація нині не потрібна.

 

Вартість операції складно прорахувати, адже там є різні чинники. Втім, якщо пацієнту невідкладно треба така операція, то йому встановлюють штучний підсилювач роботи серця, а цей апарат коштує близько 100 тисяч доларів.

Одна з перших операцій, під час якої людині пересаджували серце. Фото з інтернету.

Серед тих, кому треба пересаджувати серце, є і молоді, і старші люди. Є, наприклад учасник АТО, його ми направляли на консультацію в інститут Шалімова. Є, знову ж таки, другий учасник АТО. Першому ще немає 50-ти років, а другому – близько 60-ти років. В одного спадкова хвороба серця – дилатаційна кардіоміопатія, і не виключено, що його сину теж з часом потрібна буде пересадка серця.

Скрін із відео ВВС Україна

В межах дії закону про трансплантацію ми направили документи на комісію у МОЗ однієї пацієнтки молодого віку. Їй теж треба пересадка серця.

Загалом торік десять пацієнтів з Рівненщини проходили курси лікування у Білорусі, Ізраїлі та Великій Британії за кошти з держбюджету. Серед списку були і діти, яким успішно провели складні операції з пересадки органів.

До слова, у Рівному живе чоловік, якому ще на початку 2000-их успішно пересадили серце у Білорусі. Тепер він безкоштовно отримує лікування і живе повноцінним життям.

 

Ліна Захарова Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено посвідчення водія

    Загублено посвідчення водія на прізвище Козлов Анатолій. Прохання повернути документ за...
  • Знайдено номерний знак

    В районі Рівнеобленерго знайдено номерний знак ВК 04 53 ВЕ. Власник може звертатися за...
  • Посвідчення водія

    У районі автовокзалу у Рівному знайшли водійське посвідчення на прізвище Дисюк Марк. Забрати...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного