Несподівано. Чому поляки не хочуть здавати житло в оренду українцям

Amnesty International опублікувала звіт «Українцям не хочуть здавати в оренду житло»

На сьогодні близько 200 тисяч українців у великих польських містах орендують квартири на ринкових умовах. Цифра може бути й більшою, адже станом на травень 2023 року в Польщі перебувало майже 990 тисяч біженців з номером PESEL UKR. А значить, далеко не все житло орендують.

Amnesty International провела моніторинг і зафіксувала, що житло українцям здають неохоче. Причиною називають поширену думку про неможливість виселити таких осіб, якщо вони будуть неспроможні заплатити за оренду.

 

Однак експерти організації спростовують це стереотипне уявлення.

Що стосується платної оренди, то правила для біженців з України такі ж, як і в у випадку польських орендарів. При укладенні договору оренди виселяти людину, яка сама виховує дитину, вагітну або людину з інвалідністю є порушенням умов договору оренди житлового приміщення, - читаємо у звіті.

Тож зважаючи на цю норму, поляки переживають, що не зможуть виселити українців, адже від війни тікали переважно матері з дітьми.

Дуже часто немає письмових договорів, є тільки усні договори, і дуже часто вони є відкритим порушенням закону зі сторони власників, які заходять у ці квартири, коли не повинні входити, залякують українців, щоб вони виселялися, або підвищувати орендну плату протягом місяця, - стверджують автори звіту.

 

Джерело: Ukrayna.pl

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень