Небезпека, про яку не попереджають: через миття голови в перукарні можна отримати інсульт 

Синдром доволі рідкісний, але жінки 50+ у зоні ризику 

Здавалося б, звичайна процедура — миття голови в салоні краси чи перукарні — може приховувати серйозну загрозу для здоров’я. Медики називають це рідкісне, але небезпечне явище «синдромом інсульту в салоні краси».

Як виникає небезпечний синдром

Уперше це явище описав у 1993 році американський невролог Майкл Вайнтрауб. Він зауважив, що в деяких пацієнтів після миття голови в салоні з’являлися симптоми, характерні для інсульту.

Причина полягає не у воді чи шампуні, а в незручному положенні шиї. Коли клієнт відкидає голову назад над мийкою, край раковини може тиснути на шийні хребці або артерії, що живлять мозок.

Це здатне спричинити перетискання чи пошкодження судин, порушення кровотоку — а в окремих випадках навіть інсульт. Додатковим ризиком є кісткові нарости на хребті, які також тиснуть на артерії.

Хто у зоні ризику

Найчастіше синдром зустрічається у жінок старше 50 років, хоча лікарі наголошують: подібне може трапитися з будь-ким — незалежно від віку чи статі.

Тривожні симптоми:

  • головний біль

  • запаморочення

  • нудота

  • біль у шиї

  • порушення зору

  • оніміння або параліч з одного боку тіла

Небезпека в тому, що симптоми можуть з’являтися не одразу, ускладнюючи діагностику.

Як зменшити ризик

Щоб убезпечити себе, фахівці радять:

  • просити мити голову з нахилом уперед, а не назад;

  • уникати тривалого перебування в незручному положенні;

  • якщо ви відчуваєте дискомфорт під час процедури — повідомити майстра негайно.

Цей випадок — ще одне нагадування, що навіть приємні побутові ритуали можуть мати приховані ризики. Знати — означає захищати себе.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

У Рівному знайшли ключі

У Рівному на вулиці Київській знайшли ключі. А саме на зупинці біля автосалону, навпроти гуртожитку. Власників просимо звернутись за номером: +380972042103 — Юлія  ОНОВЛЕНО: власник ключів знайшовся!

Загублено посвідчення

4 січня було загублено посвідчення дитини з багатодітної сім'ї, район парк Шевченка, вул. Княгині Ольги, Степана Бандери. Посвідчення на прізвище Андрійчук Богуслава. Хто знайшов, звертатися +380966597902

Більше оголошень