Не одягати радянську символіку 9 травня закликає головний патрульний Рівненщини

Щоб не провокувати поліцейських

Як зауважує Сергій Мерчук, це не стосується нагород ветеранів, а йдеться, зокрема, про георгіївські стрічки, бо такі атрибути можуть спровокувати конфлікт, а завдання правоохоронців – забезпечити правопорядок, говорить Сергій Мерчук:

- Закликаю на День примирення і на День Перемоги над нацизмом не використовувати радянську символіку та інші речі, пов’язані з країною-окупантом і не провокувати правоохоронні органи до застосування фізичної сили або до інших дій, згідно із чинним законодавством. Бо ми нині у стані війни, і не хотілося б загострювати відносини у суспільстві. Є чіткий перелік того, що не відноситься до заборонених – це нагороди. Але георгіївські стрічки я закликаю не одягати.  

 

Я хочу повторити, що ми поважаємо ветеранів Другої світової війни і у жодному разі упереджених дій стосовно них не буде.

Нагадаємо, за законом, ухваленим Верховною Радою 9 квітня 2015 року, комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) режими вважаються в Україні злочинними. Відповідно, заборонена й частина символіки.

Заборона не поширюється на п'ятикутну зірку, комуністичну символіку на кладовищах, в музеях та колекціонування такої символіки.

Радянська символіка, заборонена законом (інфографіка видання iPress.ua)

У День пам’яті та примирення і в День Перемоги над нацизмом на Рівненщині заплановано понад 70 масових заходів.

8 травня – 23 заходи, ще близько 50 – 9 травня.

Тож, з 8 до 10 травня правоохоронці знову переходять на посилений режим несення служби, повідомив заступник обласного управління поліції Руслан Стрельбіцький.

Крім того, в обласному центрі цілодобово  працюватиме ситуаційний центр, який узагальнюватиме інформацію та дасть можливість правоохоронцям вчасно реагувати на зміну криміногенної ситуації.

Торік на Рівненщині відзначення 9 травня минуло спокійно, тож правоохоронці сподіваються, що так буде і цього року.

Стеж за нашими новинами у  Telegram 

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень