Не одягати радянську символіку 9 травня закликає головний патрульний Рівненщини

Щоб не провокувати поліцейських

Як зауважує Сергій Мерчук, це не стосується нагород ветеранів, а йдеться, зокрема, про георгіївські стрічки, бо такі атрибути можуть спровокувати конфлікт, а завдання правоохоронців – забезпечити правопорядок, говорить Сергій Мерчук:

- Закликаю на День примирення і на День Перемоги над нацизмом не використовувати радянську символіку та інші речі, пов’язані з країною-окупантом і не провокувати правоохоронні органи до застосування фізичної сили або до інших дій, згідно із чинним законодавством. Бо ми нині у стані війни, і не хотілося б загострювати відносини у суспільстві. Є чіткий перелік того, що не відноситься до заборонених – це нагороди. Але георгіївські стрічки я закликаю не одягати.  

 

Я хочу повторити, що ми поважаємо ветеранів Другої світової війни і у жодному разі упереджених дій стосовно них не буде.

Нагадаємо, за законом, ухваленим Верховною Радою 9 квітня 2015 року, комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) режими вважаються в Україні злочинними. Відповідно, заборонена й частина символіки.

Заборона не поширюється на п'ятикутну зірку, комуністичну символіку на кладовищах, в музеях та колекціонування такої символіки.

Радянська символіка, заборонена законом (інфографіка видання iPress.ua)

У День пам’яті та примирення і в День Перемоги над нацизмом на Рівненщині заплановано понад 70 масових заходів.

8 травня – 23 заходи, ще близько 50 – 9 травня.

Тож, з 8 до 10 травня правоохоронці знову переходять на посилений режим несення служби, повідомив заступник обласного управління поліції Руслан Стрельбіцький.

Крім того, в обласному центрі цілодобово  працюватиме ситуаційний центр, який узагальнюватиме інформацію та дасть можливість правоохоронцям вчасно реагувати на зміну криміногенної ситуації.

Торік на Рівненщині відзначення 9 травня минуло спокійно, тож правоохоронці сподіваються, що так буде і цього року.

Стеж за нашими новинами у  Telegram 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень