Не тільки статини: вчені завершили дослідження нових ліків проти високого холестерину

Препарат може стати реальною альтернативою статинам, але при цьому має менше побічної дії

З віком рівень холестерину доводиться знижувати всім. І найпопулярнішими для цього препаратами є статини. Науковці завершили дослідження, яке одночасно тривало у понад 30 країнах і у ньому брали участь понад 14 тисяч осіб.

Препарат який випробовували містить бемпедоєву кислоту. У США та деяких країнах вона зареєстрована ще у 2020 році, але використовували її переважно у випадках, коли статини пацієнти протипоказані. Власне дослідження й відбувалося на пацієнтах, яким не можна приймати статини через серйозні побічні ефекти. При цьому більшість пацієнтів мали високий ризик серцево-судинних хвороб.

Через вживання статинів чимало пацієнтів мають міопатію – ураження м'язів. Йдеться про біль і слабкістю.

Бемпедоєва кислота працює тільки в печінці та для м'язів безпечна. Вона гальмує певні ферменти й зменшує синтез холестерину.

У дослідженні бемпедоєва кислота знижувала так званий шкідливий холестерин на 21%, і завдяки цьому на 13% зменшувався ризик серцево-судинних проблем.

Бемподоєва кислота теж має побічну дію. У тих, хто її вживає частіше буває подагра і каміння в жовчному міхурі. Втім, науковці впевнені, що користі від неї все ж більше, аніж ризики негативного впливу.

Джерело: PharmaMedia

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень