НБУ випустив нові 10 грн в оригінальному дизайні: як вони виглядають (ФОТО)

Що відомо про монету

Національний банк ввів в обіг нову пам'ятну монету 10 грн. Вона присвячена досягненням України у сфері цифрових технологій та інновацій та виконана у нетрадиційній для монет формі – квадрата.

Про це повідомили у самому НБУ. Там зазначили: монета отримала назву «Цифрова держава».

Як виглядає нова монета

  • На аверсі (лицьовому боці) монети у центрі композиції розташований малий Державний Герб України, оточений електронною мережею. Як пояснили в НБУ, ця комбінація символізує Україну як єдину цифрову систему, монолітну і цілісну державу, яка за допомогою новітніх технологій об'єднала всі аспекти життя своїх громадян.
  • На реверсі (зворотній стороні) зображена схематична карта України, створена з цифр двійкового коду. У ньому зашифрована назва UKRAINE (ліворуч вертикально), яку можна розшифрувати, простеживши шлях від кожної окремої літери до відповідної послідовності цифр.

Що відомо про монету

  • Пам'ятна монета «Цифрова держава» введена в обіг 13 грудня 2024 року. Він має номінал 10 грн.
  • Монета виготовлена у формі квадрата зі срібла 999 проби. Маса дорогоцінного металу у чистоті – 31,1 г.
  • Гурт монети – гладкий. Тираж – до 7 500 штук.

Де можна придбати монету

Купити нову пам'ятну монету можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ з 9 січня 2025 року. А також у банків-дистриб'юторів:

  • Укргазбанк;
  • Таскомбанк;
  • ПриватБанк;
  • Ощадбанк;
  • ПУМБ.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень