Навіть одна хурма запускає в організмі незворотний процес

Фрукт особливо корисний людям, які мають схильність до куперозу та варикозу

Якими вітамінами корисна хурма 

На 100 г хурми середня калорійність становить приблизно 65-67 ккал. У хурмі міститься близько 1 г білка, 40 мг жиру та 16 г вуглеводів, 2 г харчових волокон. Плід багатий на пантотенову кислоту: на 100 г м'якоті вітаміну В3 міститься близько 7,5 мг, що становить 150% добової норми. Крім того, в ній міститься бета-каротин, аскорбінова кислота, вітаміни В1, В2, РР, вітамін Е, Н та К.

Серед усіх рослинних джерел саме у хурмі найбільше йоду, який потрібний для здоров'я щитоподібної залози. Одна середня хурма покриває добову потребу у цьому мікроелементі.

Корисні властивості хурми 

На добу допустимо вживати до 400 г продукту, це 2-3 середні хурми. Цього достатньо, щоб отримати від цього смачного продукту максимум користі.

Серед позитивних властивостей можна назвати: 

  • Стимуляцію травлення завдяки клітковині, яка посилює моторику, сорбує токсини, активує виділення шлункового та кишкового соку. 
  • Допомога у засвоєнні заліза завдяки аскорбіновій кислоті, стимуляція кровотворення завдяки вітамінам групи В.
  • Підвищення еластичності капілярів з допомогою вітаміну РР, поліпшення реологічних властивостей крові, що корисно для людей, шкіра яких схильна до куперозу, та є передумови до варикозу. 
  • Допомога у підтримці гостроти зору завдяки бета-каротину та зеаксантину, які захищають сітківку та жовту пляму від дегенеративних змін. 
  • Легкий сечогінний ефект дозволяє усунути набряклість кінцівок, видалити надлишок солей, запобігти сечокам'яній хворобі. 
  • Зниження ризику серцевих нападів завдяки фенольним сполукам, що борються з атеросклерозом. 
  • Допомога у стимулюванні імунітету завдяки високій концентрації аскорбінової кислоти, вітамінів групи В та мінералів. 

ПРОТИПОКАЗИ

Але важливо знати, що деяким людям варто обмежувати споживання хурми або повністю відмовитись від її вживання, щоб не нашкодити здоров'ю. Серед основних протипоказань можна назвати:

  • вік до трьох років;
  • гострі захворювання травного тракту (гастрит, ентерит, коліт);
  • алергію на продукт, індивідуальну нестерпність. 

Не можна вживати багато плодів, особливо з терпким смаком. Таніни, що містяться в них, гальмують травний процес, можуть спровокувати утворення в шлунку фітобезоарів, які загрожують розвитком кишкової непрохідності.

Крім того, надлишок клітковини провокує переймоподібні болі в животі через стимуляцію кишкової моторики. У плодах багато цукру, тому їх з обережністю слід застосовувати людям із цукровим діабетом.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

У Рівному знайшли посвідчення водія та документи

У Рівному на автовокзалі на вулиці Київській знайшли посвідчення водія і техпаспорти, на ім'я Валерія Володимировича Смикало. За деталями звертайтесь за номером: 067 64 57 603

Більше оголошень