Нардепи пропонують підняти «мінімалку». Якомога швидше

Через порушення Конституції

В Україні можуть суттєво підвищити рівень мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму.

Відповідний законопроєкт група нардепів уже зареєстрували у Верховній Раді. Якщо парламент проголосує за цей документ, зміни наберуть чинності вже з 1 липня.

Законопроєктом №3482 народні обранці пропонують підвищити розмір мінімальної зарплати до рівня фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У такому разі вже у липні розмір мінімальної зарплати становитиме 5238 грн, а з жовтня - 5359 грн. Нагадаємо, що нині (з 1 січня 2020 року) «мінімалка» складає 4723 грн.

За словами ініціаторів законопроєкту, в порушення ст. 22 Конституції Законом «Про Державний бюджет України на 2020 рік» розмір мінімальної заробітної плати в Україні зробили нижчим за розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У березні фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб склав 4884 грн, що на 161 грн або 3,4% більше затвердженого розміру зарплати-«мінімалки».

Також цей проєкт закону передбачає збільшення рівня погодинної зарплати:  до 31,39 грн/год - із 1 липня, та 32,11 грн/год - із 1 жовтня 2020 року.

За матеріалами «ligazakon.net» і «Today.ua»

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень