Нацбанк ввів в обіг нові гроші — 5 та 10 грн: як вони виглядають

Їх представили напередодні

Національний банк України випустив дві нові монети номіналом 5 та 10 грн. Вони присвячені кримськотатарському орнаменту орьнек, який у 2021 році офіційно внесли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Монети продовжують серію Українська спадщина.

  • У центрі композиції на аверсі монет зображена кримськотатарська вишивальниця наґишчи, яка схилилася над вишивальним верстатом кергеф.

Від майстрині в різні боки зображені паростки орнаменту, який символізує безперервність традиції та її невпинне продовження.

  • Угорі розміщено написи УКРАЇНА, потім ÖRNEK / ОРЬНЕК, малий державний герб України, номінал монет, графічний символ гривні ₴ та рік випуску – 2024.
  • На реверсі монет на дзеркальному тлі рельєфно відтворюється орнамент, що уособлює сімейні цінності. У центрі орнаменту знаходяться взаємопов’язані елементи, що означають родинні зв’язки.

Монети номіналом 5 гривень виготовлені з нейзильберу тиражем до 75 000 штук (у сувенірному пакуванні), а номіналом 10 грн - зі срібла тиражем до 7500 штук.

Вони введені в обіг з 23 травня. Їх поступово будуть продавати в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ і банків-дистриб’юторів.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

Більше оголошень