На звичайні – грошей немає, зате можуть з’явитися пенсії «за особливі заслуги» 2.0

Нардепи знову мудрують над «покращеннями»

Фонтанують ідеями у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради.

Саме там запропонували встановлювати пенсії громадянам, яких нагороджено почесною або звичайною грамотою ВРУ. Про це Радіо ТРЕК повідляє із посиланням на офіційний сайт парламенту.

Щодо законопроєкту №3002 напередодні доповідав заступник голови комітету Михайло Цимбалюк.

Обґрунтовуючи необхідність прийняття цього документу, він звернув увагу на те, що у Законі «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» відповідні виплати, встановлюються зокрема особам, нагородженим Почесною грамотою Президії Верховної Ради Української РСР або Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР.

Водночас не йдеться про громадян, які

за роки Незалежності України зробили вагомий особистий внесок у різні сфери життєдіяльності, мають заслуги перед українським народом у становленні та зміцненні країни як демократичної, соціальної, правової держави, сприяли забезпеченню прав і свобод громадян, розвитку демократії, парламентаризму та громадянської злагоди в суспільстві, брали активну участь у законотворчій діяльності і були за це нагородженні Почесною грамотою Верховної Ради України або Грамотою Верховної Ради України.

Зважаючи на це, Цимбалюк запропонував внести доповнення до відповідного закону, встановивши особам, що були нагородженні вказаними грамотами, надбавку до пенсії у розмірі, передбаченому документом.

З ініціативою нардепи погодилися, проте відкритим лишилося питання, якою має бути грошова ця виплата: одноразовою чи все ж довічною?

Крім того, збираються згодом напрацювати у комітеті й механізм позбавлення нагороди, якого наразі немає. Зокрема, у випадку наявності кримінального провадження.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено сумку з телефоном

В районі головного корпусу Водного університету загублено чоловічу чорну сумку на пояс з мобільним телефоном. Прохання повернути загублене за винагороду.    

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Більше оголошень