ON-LINE

На «Рівнеоблводоканалі» вчилися фахівці з-за кордону та семи областей України

четвер, 24 листопада 2016
«Рівнеоблводоканал» провів навчальний семінар із впровадження геоінформаційних систем

ГІС - це електронна карта мереж водопостачання та водовідведення. Перейняти досвід рівненського водопостачального підприємства, яке першим в Україні запровадило цю систему, приїхали комунальники із семи міст західної України та з Білорусі.

Процес впровадження програми на рівненському водоканалі тривав два роки і закінчився торік.  Програма передбачала паспортизацію усіх мереж підприємства. Її розробником є харківське підприємство «Енертех», а директором підприємства є уродженець Рівного Михайло Рибачук.

Директор "Енертех" Михайло Рибачук - третій зліва

Він і розповів про переваги інформаційної системи:

- Що дозволяє ця система – працювати підприємству, просто кажучи, не в сліпу, вийти на абсолютно новий якісний рівень, мати повну інвентаризацію мереж, безпосереднє виконання різноманітних гідравлічних розрахунків результатом чого є оптимізація роботи самої системи водопостачання або водовідведення. Нині в Україні таких систем (завершених, чи в процесі виконання) близько десяти, але рівненський водоканал в плані експлуатації інформаційної системи на сьогоднішній день є передовим.

 

Серед іншого, електронна карта дає можливість працівникам «Рівнеоблводоканалу» дистанційно із абсолютною точністю виявляти проблемні місяця мереж і набагато швидше ліквідовувати аварії чи пошкодження у них, розповідає директор Рівнеоблводоканалу Андрій Карауш:

 

- Ми пройшли інвентаризацію всіх мереж водопостачання, а це майже 620 кілометрів мереж постачання води та 500 кілометрів мереж по водовідведенню, це майже 25 тисяч колодязів. В роботі це дуже допомагає, а саме головне, що це скорочує час на ліквідацію пошкоджень, це зменшує витоки і споживання електроенергії.

 

Між тим, наступного року «Рівнеоблводоканалу» отримає 21 мільйон гривень із Державного фонду регіонального розвитку на проект, розроблений водоканалом щодо автоматизації процесу підйому води із свердловин та подачі її споживачам. Термін реалізації проекту – 9 місяців, а ефект від цього згідно з розрахунками, варто очікувати за 7 років.

 

 

 

 

КОМЕНТАРІ 1

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено номерний знак

    Знайдено номерний знак ВК 47-47 АІ. Відтак, якщо Ви власник цього номеру,...
  • Загубилася собака

    У селі Олександрія неподалік дитячих таборів (це вулиця Свято-Преображенська) загубилася...
  • Загублено паспорт

    В районі 12 школи загублено паспорт на прізвище Цюрик Дмитро. Телефонувати за номером: ...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного