

З цього приводу у Рівненській ОДА вчора провели круглий стіл
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством над жінками, а 10 грудня – Міжнародний день з прав людини.
І цей шістнадцятиденний період традиційно присвячують заходам проти насильства.
Обговорити актуальні проблеми зібралися представники соціальних установ, громадських організацій, юристи, поліція та освітяни.
За даними управління превентивної діяльності з початку року до підрозділів поліції звернулося майже 4 тисячі осіб, які потерпають від домашнього насилля.
Водночас, проаналізувавши статистику, понад 800 насильників притягуються до відповідальності повторно.
Старший інспектор відділення дільничних офіцерів поліції УПД Олег Шандрук зазначив:
Саме ці 800 випадків насторожують нас. Це свідчить про системність, і що в цих сім’ях нічого не змінюється після втручання поліції чи соціальних служб.
Разом із тим Олег Шандрук розповів про нові норми Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Законодавство змінюється: відтепер не жертва, а сімейний насильник шукатиме собі притулок:
Згідно із нововведеннями, що запрацюють уже з 1 січня 2019 року, поліцейський, який прибуватиме на виклик про вчинення домашнього насильства, зможе складати терміновий заборонний припис.
Це означатиме, що незалежно від права власності на житло Закон діятиме в інтересах потерпілої сторони. І тепер кривднику потрібно шукати місце, де він перебуватиме на час дії припису.
Директор департаменту соціального захисту населення ОДА Олексій Шамак додав:
Подолання і запобігання насильства над жінками складна проблема, яка потребує комплексного підходу. Тут не достатньо зусиль лише органів влади, потрібно разом з нашими соціальними партнерами вирішувати це питання заради ліквідації такого ганебного явища.
Для тих, хто стикнеться з насильством і змушений буде на деякий час вберегтися від кривдника, у Рівному створюють додаткове відділення на базі центру соціально-психологічної допомоги.
Там люди матимуть прихисток у будь-який час доби.
За результатами круглого столу його учасники розроблять резолюцію, яка включатиме пропозиції щодо профілактики, запобігання та протидії насильству. Зокрема, внесення змін в чинні програми з метою утворення мобільних бригад, проведення профілактичних зустрічей з батьками у школах та просвітницьку роботу.
Радіо Трек: НОВИНИ
Переведення годинників змінили: з’явилося уточнення про літній час 2025
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
Посольство України у Польщі оприлюднило важливу заяву для українських чоловіків
Спроба провалилася: українців повернули з польського кордону через негаразди в документах
На якому поверсі краще жити: ви будете здивовані і навіть схочете змінити житло
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415