На Рівненщині шість компаній хочуть добувати бурштин на 9500 га землі

Принаймні про це стверджують сільські голови північних районів області

Голова Рівненської облради завтра, 6 квітня, скликає позачергове засідання через 9,5 тисяч гектарів бурштинових земель.

До облради надійшли чергові пакети документів на геологорозвідку земель у Дубровицькому, Сарненському та Рокитнівському районах. Ці документи сьогодні розглядала постійна комісія облради. На засідання комісій приїхали і керівництво північних районів області. Вони кажуть, що геологорозвідка – це формальність, під якою ці компанії розгорнуть повномасштабний видобуток бурштину. Більше того, фірми, що подали свої документи, на місцях бачать вперше, місцеві громади – проти, зокрема рада села Селець Дубровицького району дозволу компанії «Інвестнерудпром» на розробку 81 гектара землі не надавала, говорить сільський голова Павло Голяка:

Загалом, шість компаній подали на комісію документи щодо розробки майже 9,5 тисяч гектарів земель з бурштиновими покладами. Через переконливі аргументи представників райрад екологічна комісія рекомендувала голові облради відмовити всім компанія у наданні спецдозволів.  

Між тим, документи компанії «Глина плюс» надійшли на 10 днів пізніше того терміну, що був відведений на їх розгляд. І, згідно із змінами в законодавстві, наступає так звана «мовчазна згода», тобто компанія автоматично отримує дозвіл. Втім, в облраді кажуть, документи дійсно отримали із запізненням, тож розцінюють це як фальсифікацію, говорить голова екологічної комісії Володимир Валявка:

Між тим, голова Володимирецької ради Василь Ковенько виступив з ініціативою від депутатів райради внести зміни до законодаствта і дозволити комунальним підприємствам, згідно з усіма необхідними процедурами, також добувати бурштин. Це звернення обласні депутати розглянуть завтра.

Зауважимо також, що самі представники компаній на запрошення комісії не з'явилися.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень