На Рівненщині шість компаній хочуть добувати бурштин на 9500 га землі

Принаймні про це стверджують сільські голови північних районів області

Голова Рівненської облради завтра, 6 квітня, скликає позачергове засідання через 9,5 тисяч гектарів бурштинових земель.

До облради надійшли чергові пакети документів на геологорозвідку земель у Дубровицькому, Сарненському та Рокитнівському районах. Ці документи сьогодні розглядала постійна комісія облради. На засідання комісій приїхали і керівництво північних районів області. Вони кажуть, що геологорозвідка – це формальність, під якою ці компанії розгорнуть повномасштабний видобуток бурштину. Більше того, фірми, що подали свої документи, на місцях бачать вперше, місцеві громади – проти, зокрема рада села Селець Дубровицького району дозволу компанії «Інвестнерудпром» на розробку 81 гектара землі не надавала, говорить сільський голова Павло Голяка:

Загалом, шість компаній подали на комісію документи щодо розробки майже 9,5 тисяч гектарів земель з бурштиновими покладами. Через переконливі аргументи представників райрад екологічна комісія рекомендувала голові облради відмовити всім компанія у наданні спецдозволів.  

Між тим, документи компанії «Глина плюс» надійшли на 10 днів пізніше того терміну, що був відведений на їх розгляд. І, згідно із змінами в законодавстві, наступає так звана «мовчазна згода», тобто компанія автоматично отримує дозвіл. Втім, в облраді кажуть, документи дійсно отримали із запізненням, тож розцінюють це як фальсифікацію, говорить голова екологічної комісії Володимир Валявка:

Між тим, голова Володимирецької ради Василь Ковенько виступив з ініціативою від депутатів райради внести зміни до законодаствта і дозволити комунальним підприємствам, згідно з усіма необхідними процедурами, також добувати бурштин. Це звернення обласні депутати розглянуть завтра.

Зауважимо також, що самі представники компаній на запрошення комісії не з'явилися.

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень