На Рівненщині хочуть розпочати боротьбу з небезпечною отруйною рослиною

Йдеться про борщівник Сосновського

На Рівненщині хочуть розробити програму боротьби з небезпечною отруйною рослиною.

Йдеться про борщівник Сосновського. Раніше ним годували худобу. Однак, як зазначають науковці, після того, як почали утворюватися особисті та фермерські господарства, багато територій лишилися без догляду за поширенням цієї слини. А розростається вона надзвичайно швидко.

Тож екологи пропонують розробити спеціальну програму, аби розпочати боротьбу з борщівником, говорить голова обласної наукової ради Всеукраїнської екологічної ліги та завкафедри екології, географії і туризму РДГУ Дарія Лико:

- Найбільше він поширюється обабіч доріг, біля лісосмуг залізничних колій, на межах, які існують між полями, і туди доступ техніки, використання якихось хімічних засобів боротьби є надзвичайно складним. Тому ми просимо розробки заходів і уже за три роки ми хочемо вам навести, що ця рослинність буде знищена. Найефективніший засіб - це механічне видалення квітконосів.

Отруйним борщівник Сосновського є не завжди,

небезпечним він стає в кінці червня на початку липня, коли випускає квітконоси і листя стає токсичним.

Ця рослина викликає опіки не лише зовнішні, а й внутрішніх органів.

На Рівненщині небезпечна рослина росте практично всюди, її зустрічали і у Рівному. А от найрідше борщівник зустрічається на півночі Рівненщини.

Члени комісії висловили пропозицію, щоб вирізати борщівник до того, як він стає токсичним і, можливо, здавати у господарства для годівлі тварин.

Екологічна комісія облради доручила науковцям опрацювати програму з обласним департаментом екології і визначити необхідне фінансування та представити напрацювання на наступне засідання комісії. Таким чином, питання зможуть винести на найближче засідання сесії і передбачити кошти уже на наступний рік.

До слова, борщівник – проблема не лише Рівненщини. Подібну програму розглядали у Львівській області, на неї виділили 100 тисяч гривень.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень