На Рівненщині орендарі знищують ґрунти

5 грудня - Всесвітній день ґрунтів

З останніх перевірок ґрунтових ресурсів Рівненщини стало відомо, що ґрунти виснажені і деградують. Причиною цьому є те, що орендарі не вносять ніяких добрив у землю.

Моніторинг стану ґрунтів здійснює служба Держродючість, але зобов'язати землекористувачів сплачувати штрафи за виснаження землі, поки неможливо, немає відповідних законодавчих змін.

Про стан ґрунтів в області розповів професор кафедри агрохімії ґрунтознавства та землеробства Національного університету водного господарства та природокористування Сергій Веремеєнко:

Ситуація невтішна, оскільки різко знизилось внесення органічних та мінеральних добрив землекористувачами. Особливо на півдні регіону ґрунти використовуються досить активно і посилюються деградаційні процеси. За останніми обстеженнями родючості ґрунту виявлено зниження поживних елементів ґрунту і вмісту гумусу. А кислотність ґрунту зросла.

Основні культури? які вирощуються на Рівненщині - кукурудза, соняшник, соя, як і більшість сількогосподарських культур, вимагають нейтрального рівня кислотності, а підвищення кислотності знижує родючість.

 

Наші новини завжди можна знайти у Facebook та Telegram

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Теги: ґрунт

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Знайдено хаскі

Знайдено собаку породи  хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.      

Більше оголошень