На Рівненщині – посівна: більше площ, аграрних розписок на 200 мільйонів і м’ясо

Сільськогосподарський комплекс розвивається

На Рівненщині сільськогосподарська галузь є найбільшим працедавцем серед населення. В Рівненській ОДА підсумували результати галузі за перший квартал цього року.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Ігор Тимошенко, перший квартал для сільського господарства не є показовим, адже лише тривають посівні роботи.

Водночас у порівнянні з минулим роком в області зросла кількість посівних площ: 

Зросли посівні площі озимих культур та інших рослин. В області було багато земель, які не використовувалися під сільськогосподарське виробництво. Зараз в низці районів їх вже немає. Нині в області залучили 1,3 мільярда гривень для проведення посівних робіт.

З минулого року на Рівненщині зросла підтримка виробників СГ-продукції.

Зокрема, банки ввели систему аграрних розписок. Фермери можуть брати під розписку техніку, кошти у власників, в обмін на частину майбутнього урожаю, тощо.

Станом на кінець минулого року таких розписок уклали на 120 мільйонів гривень. А усього за перші три місяці цього року в області вже уклали 16 таких договорів на суму 190 мільйонів гривень.

Окрім цього, існують програми підтримки фермерів у Мінагрополітики. 3 сільськогосподарські підприємства області включили до переліку претендентів на відшкодування вартості проектів. Вартість будівництва елеваторів, садків тощо у міністерство компенсує.

Також, коли виробник бере кредит для розвитку власного СГ бізнесу, область може відшкодувати з бюджету відсотки за кредитом. Для цього потрібно податися на спеціальну програму, яка діє у Рівненській ОДА.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень