ON-LINE

На Рівненщині – посівна: більше площ, аграрних розписок на 200 мільйонів і м’ясо

понеділок, 29 квітня 2019
Сільськогосподарський комплекс розвивається

На Рівненщині сільськогосподарська галузь є найбільшим працедавцем серед населення. В Рівненській ОДА підсумували результати галузі за перший квартал цього року.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Ігор Тимошенко, перший квартал для сільського господарства не є показовим, адже лише тривають посівні роботи.

Водночас у порівнянні з минулим роком в області зросла кількість посівних площ: 

Зросли посівні площі озимих культур та інших рослин. В області було багато земель, які не використовувалися під сільськогосподарське виробництво. Зараз в низці районів їх вже немає. Нині в області залучили 1,3 мільярда гривень для проведення посівних робіт.

З минулого року на Рівненщині зросла підтримка виробників СГ-продукції.

Зокрема, банки ввели систему аграрних розписок. Фермери можуть брати під розписку техніку, кошти у власників, в обмін на частину майбутнього урожаю, тощо.

Станом на кінець минулого року таких розписок уклали на 120 мільйонів гривень. А усього за перші три місяці цього року в області вже уклали 16 таких договорів на суму 190 мільйонів гривень.

Окрім цього, існують програми підтримки фермерів у Мінагрополітики. 3 сільськогосподарські підприємства області включили до переліку претендентів на відшкодування вартості проектів. Вартість будівництва елеваторів, садків тощо у міністерство компенсує.

Також, коли виробник бере кредит для розвитку власного СГ бізнесу, область може відшкодувати з бюджету відсотки за кредитом. Для цього потрібно податися на спеціальну програму, яка діє у Рівненській ОДА.

 

Влад Пєрязєв Радіо Трек
Теги: АПК, аграрії

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • У Рівному знайшли ID-картку

    У Рівному знайшли ID-картку на ім’я Козелець Дмитро Олександрович   ...
  • Втрачений техпаспорт на автомобіль

    Загублений техпаспорт від автомобіля SKODA Octavia  на польській...
  • У районі Басового Кута загубився цуцик

    Загубився цуцик, схожий на лабрадора. В районі Басівкута, вул....
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного