ON-LINE

Як ховали померлу від коронавірусу у Тинному: розповідь Старости села і Пресвітера

субота, 28 березня 2020
Заразитися могли всі 5 тисяч мешканців села?

Ми повідомляли про те, що 25 березня у лікарні померла 60-річна жителька села Тинне Сарненського району, куди потрапила із двобічною негоспітальною пневмонією.

Після смерті було встановлено, що у неї був коронавірус. Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що жінку поховали 26 березня, за всіма традиціями, тобто не дотримуючись заходів безпеки.

Про це пише RIVNEMEDIA

Чому так сталося - розповів староста села Олександр Трохимець (на похороні він не був): 

"Ми тільки ввечері, після того як поховали, дізналися, що є підозра на коронавірус. Швидкі тести показали позитивний результат. Підтвердження офіційне прийшло вчора зранку. 

 

Похорон відбувався у молитовному будинку протестантської церкви. Але жінка, яка померла, не була її парафіянкою. Вона взагалі не ходила ні до якої церкви. А ховали у протестантській церкві, бо хтось ж мусить ховати. Родичі звернулися з проханням і тому так".

Старший пресвітер Рівненського обласного об’єднання Української Церкви ХВЄ Олександр Коток про проведення похорону хворої жінки розповів таке:

«Наші проповідники були причетні до цих похорон. Була родина присутня та близькі люди.

 

Про хворобу не було відомо, бо було зовсім інше заключення медичне. Ви розумієте, як хоронять людей з коронавірусом – коли є діагноз, коли супровід надається, певні установи займаються похороном. Цього всього не було зроблено».

Щодо заходів безпеки, то пан Коток підтверджує факт, що похорони проводилися без них, а всі проповідники нині на самоізоляції.

«Я особисто зателефонував кожному з проповідників після того, як стало відомо про підозру. Вони сьогодні самоізольовані і з ними працюватимуть спеціалісти.

 

Є традиція українська, яку не можна викорінити. Ми говоримо про те, щоб не бути близько, не контактувати. Керувала родина на похоронах – люди традиційно поводилися».

Олександр Коток додав, що настрої у селі тривожні:

«Люди в селі в певній мірі схвильовані. Десь трошки переживають у кожній сім’ї. Але ми стараємось, як служителі, спільно з місцевою владою знаходити можливості заспокоювати людей, вчити і застерігати від помилкових дій.

 

Самоізоляцію ми сьогодні пропонуємо на рівні церков і на рівні села. Ми скасували всі церковні і публічні заходи».

За інформацією rivne.media

Наші новини у ТelegramНомер у Viber063-73-4-106-4

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • У Рівному знайшли ID-картку

    У Рівному знайшли ID-картку на ім’я Козелець Дмитро Олександрович   ...
  • Втрачений техпаспорт на автомобіль

    Загублений техпаспорт від автомобіля SKODA Octavia  на польській...
  • У районі Басового Кута загубився цуцик

    Загубився цуцик, схожий на лабрадора. В районі Басівкута, вул....
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного