На яких роботах реально працевлаштуватися українцям у Польщі

Відверта відповідь експерта

Там, де поляки не хочуть працювати, зазвичай працюють українці

Українці працюють у Польщі переважно в секторах, де бракує місцевої робочої сили, зокрема в будівництві, промисловості, сфері послуг, транспорті, громадському харчуванні та догляді за людьми похилого віку.

Про це в інтерв’ю Польському агентству преси заявив Пйотр Роговецький, експерт організації «Роботодавці Польщі».

Закон про допомогу громадянам України, ухвалений у 2022 році, забезпечив українцям вільний доступ до польського ринку праці без необхідності отримання дозволів. Для легального перебування та роботи достатньо оформити номер PESEL. Водночас спеціальний закон неодноразово змінювали: зокрема, соціальні виплати, такі як програма 800+, було пов’язано з фактом працевлаштування, а з 1 січня 2026 року подання заяви на PESEL вимагатиме особистої присутності в установі.

За даними Управління соціального страхування (ZUS), на кінець 2024 року в Польщі було зареєстровано 1,19 млн іноземців, з яких найбільшу групу становлять громадяни України.

 

Звіт Банку господарства крайового (BGK) за березень 2025 року показує, що українці складають близько 5% усіх працівників у країні та щороку забезпечували від 0,5% до 2,4% приросту ВВП Польщі в останнє десятиліття.

Експерти наголошують, що будь-які зміни у правилах перебування та працевлаштування іноземців мають запроваджуватися завчасно та прозоро. За словами Роговецького, масовий відтік українських працівників у разі різких законодавчих змін може негативно позначитися на економічному потенціалі Польщі.

Джерело: inPoland

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли ключі

У Рівному на вулиці Київській знайшли ключі. А саме на зупинці біля автосалону, навпроти гуртожитку. Власників просимо звернутись за номером: +380972042103 — Юлія 

Загублено посвідчення

4 січня було загублено посвідчення дитини з багатодітної сім'ї, район парк Шевченка, вул. Княгині Ольги, Степана Бандери. Посвідчення на прізвище Андрійчук Богуслава. Хто знайшов, звертатися +380966597902

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Більше оголошень