

Купувати валюту ніхто не поспішає
На валютному ринку України стався важливий злам — попит на долари та іншу валюту суттєво впав, а гривня, навпаки, почала укріплюватися. Про це розповів заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій.
За словами представника НБУ, українці зараз значно менше цікавляться купівлею валюти. Якщо ще в лютому середньоденний попит на готівкову валюту становив $41 млн, то в квітні він впав до $17 млн. Тобто українці просто рідше заходять до обмінників, щоб купити долари чи євро.
Це цікаво: в останні дні Нацбанк навіть фіксує ситуацію, коли пропозиція валюти перевищує попит. Інакше кажучи, люди приносять валюту на обмін частіше, ніж купують її. Це свідчить про зміну настроїв — раніше всі намагалися «запастися доларами», а тепер ситуація змінилася.
Ще одна причина — зміцнення гривні. В останні місяці вона трохи виросла в ціні щодо долара. Це сталося на фоні того, що на світовому ринку долар послабився, а євро зміцнився. Через це гривня з одного боку укріплюється проти долара, а з іншого — трохи втрачає позиції до євро (через перерахунок по крос-курсу).
У січні 2024 року українці купили $1,48 млрд валюти.
У лютому — вже менше, $958 млн.
А в березні — ще менше, лише $720 млн.
Тобто попит на валюту стабільно знижується.
Паніка на валютному ринку зменшилася.
Люди вже не біжать у обмінники при кожному коливанні курсу.
Гривня тримається доволі стабільно, тому зараз для багатьох вигідніше тримати кошти в національній валюті
Джерело: Хвиля
Радіо Трек: НОВИНИ
Його краще не купувати: назвали найгірше морозиво в українських магазинах
Їх варто боятися: 3 знаки Зодіаку, чиї слова завжди збуваються
У ці дати народжуються найпривабливіші жінки: погляд нумерологів
10 побутових звичок із СРСР, за які зараз соромно: Чи робите так ви?
Колись «прокляте» прізвище стало дуже популярним серед українців
Долари можуть конфіскувати одразу в обміннику. І справа не в підробці
Як раніше вже не буде: в Україні виводять з обігу гривні. Список банкнот
Стосується всіх, хто зберігає вдома долари «з нюансом»: українцям озвучили важливе попередження
Як отримати гроші назад: українці можуть скасувати обмін валюти
Нові правила обміну валюти: що потрібно знати українцям про банкноти
В маршрутці №6 у Рівному забули чорний рюкзак з концертним костюмом танцювального колективу «Едельвейс». Прохання допомогти в пошуку. Хто знайшов рюкзак, прохання зателефонувати за номерами телефонів 068-007-30-37 або 050-339- 30-37
У Рівному поблизу мікрорайону Південного, знайшли автомобільний номер ВК 4722 ІО Власник може звертатися за номером: +380972381545
Знайдено посвідчення УБД видане Волошину Олегу Леонідовичу, забрати можна в КЕЧ м. Рівне. Контактний номер: +380972315064