На українських АЗС виник дефіцит: експерт розповів, що буде з цінами на пальне

На його думку, учасники ринку штучно створили дефіцит палива

Останніми днями в українських містах на АЗС утворилися величезні черги автівок через дефіцит пального. Заправки обмежили його продаж - лише по 10 літрів на машину. Разом із чергами почали рости і ціни.

Що буде далі з наявністю пального та цінами на нього, розповів експерт з енергетичних питань, директор спеціальних проєктів  НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев.

Так, на його думку, учасники ринку штучно створили дефіцит палива і наразі отримують більші прибутки, аніж у них були до війни. Щодо прогнозів, чи збережеться цей дефіцит і надалі та якими будуть ціни, то експерт висловив побоювання, що час від часу нестача палива буде повертатися і ціни на нього будуть зростати.

У мене великі побоювання, що час від часу нестача палива буде повертатися і ціни на нього будуть зростати доти, допоки уряд не перестане гратися в демократію і не перестане думати, що під час війни ринок може самостійно врегулювати співвідношення попиту і пропозиції і встановити справедливі ціни.

 

Поки не буде забезпечено жорстке державне регулювання, а в окремих питаннях державне управління об’єктами енергетичної інфраструктури - окремі  учасники ринку будуть дозволяти собі шантажувати усіх громадян України і грати на руку ворогові, компенсуючи власну недолугу політику за рахунок усіх інших, - зазначає Рябцев.

Він також додає, що зростання цін може бути яким завгодно, поки держава не забезпечить жорсткий контроль за діяльністю трейдерів. «Допоки не буде примусово зменшено апетити окремих трейдерів - ціни будуть зростати», - підсумував експерт.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли пенсійне посвідчення на прізвище Резімова

У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774

У Рівному загубилася собака Луна

У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925

У Рівному шукають власників загублених ключів

Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415

Більше оголошень