На Рівненщині потрібна техніка для ЗСУ, люди також допомагають іншими речами
Та молоком
Члени оперативного штабу у Рівненській обласній військовій адміністрації розповіли про ситуацію в області. Основне:
- Область впевнено займає позицію гуманітарного хабу. Через Рівненщину пройшли вже сотні тонн допомоги з-за кордону. Місцеве населення, волонтери, підприємці також включаються в допомогу армії та постраждалим українцям. Сьогодні гуманітарну допомогу в ті області, які найбільше її потребують, почали доправляти залізницею. Перша партія поїхала до Харкова.
- Молокозаводи Рівненщини підтримують ЗСУ. Населення та фермерські господарства почали безкоштовно віддавати молоко на переробку. Заводи переробляють їх у готову продукцію та відправляють на передову. Дякую соціально відповідальному бізнесу за підтримку. Разом з тим, закликаю всіх підприємців працювати і відновлювати виробництво. Запускайте сферу обслуговування, відновлюйте робочі місця. Нам важливо розвивати економіку області, аби підтримувати наших військових.
- Збройним силам України і ТрО терміново необхідні автомобілі. Мова йде про реанімобілі, швидкі, пікапи, буси, позашляховики. Тобто всі машини, які мають високий кліренс. Прохання до тих, хто за кордоном і має можливість: приганяйте авто в польське місто Хелм. Звідти ми централізовано збиратимемо їх і перенаправлятимемо нашим військовим. Аби пришвидшити роботу, звертаюся і до волонтерів, членів громадських організацій, підприємців. Всіх, у кого є автовози. Зв’язуйтесь з нами.
- Друзі, хто в Україні: якщо такі машини у вас уже є, то теж просимо звертатися до нас в колцентр. Повідомлення з відповідним текстом про допомогу надсилайте у менеджері WhatsApp на номер +38 050 335 77 59.
- Підприємці вже сьогодні передали на потреби ТрО міста та області два авто.
- 145 тисяч підписів за закриття неба над Україною уже зібрали на Рівненщині. Проголосували за відповідне звернення до НАТО і депутати обласної, районних, міських та сільських рад. На сьогодні в області відбулося вже 50 таких позачергових засідань.
- 817 переселенців за останню добу прийняли на Рівненщині. Загалом, з початку воєнний дій, притулок отримали більше 4 тисяч осіб. Вимушено евакуйованим із інших регіонів необхідно зареєструватися. Це важливо, перш за все, з погляду безпеки. Перелік переселенців потрібен для ДСНС в разі серйозних військових дій. У подальшому переселенці отримуватимуть довідки внутрішньо переміщених осіб. А в майбутньому – допомогу і пільги. Також ті, хто приймають переселенців в себе вдома, можуть звернутися на гарячу лінію і отримати гуманітарну допомогу.
- В укриттях області продовжується робота з підключення до мережі інтернет.
- СБУ наразі здійснює максимально активні контррозвідувальні, антитерористичні, контрдиверсійні та фільтраційні заходи на території області. Зокрема, на минулому тижні було затримано двох громадян України, кожен з яких окремо здійснював спробу передачі даних ворогу. Їм повідомлено про підозру в державній зраді. Заходи продовжуються. У разі виявлення підозрілих предметів та осіб мешканці області повинні негайно звертатися на гарячу лінію СБУ у Рівненській області - (0362) 678 604, або на гарячу лінію СБУ - 0800 501 482.
Радіо Трек: НОВИНИ