На Рівненщині посилили підготовку до лісових пожеж

«40% нашої області вкрито лісами, які можуть зайнятися» (с)

На Рівненщині посилюють готовність до лісових пожеж. Голова ОДА Віталій Коваль провів виїзне позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС.

Захід провели на базі Рівненського природного заповідника у  Сарненському районі.

Спільно з керівництвом ГУ ДСНС та правоохоронними органами Віталій Коваль здійснив вертолітний обліт низки територіальних громад північних районів області для моніторингу та інспекції ситуацій в екосистемах.

Ми пам’ятаємо у 2020 році пожежу в Житомирській області, яку зупинили на кордоні з Рівненщиною і ті збитки, які вона нанесла. Важко уявити, що може бути, якщо 40% нашої області вкрито лісами, які можуть зайнятися. Це буде катастрофа глобального масштабу, - зазначив очільник області.

Відомо, що на сьогодні уже створено 4 тис. км спеціалізованих смуг на найбільш пожежонебезпечних місцях. У держлісгоспах області облаштовано 225 штучних пожежних водойм, підготовлено додаткові 73 пірси, посилено наряди із патрулювання на Поліссі.

Найбільше навантаження в період лісових пожеж припадає на північні території області. Попри те, що основні сили й засоби, які задіються – це управління лісового господарства і ДСНС. Але цього не достатньо. Важливо стежити та вчасно інформувати. В першу чергу, відповідальними мають бути голови ТГ.

 

Сьогодні ми звернули увагу, що є населені пункти, де немає води. Проблема наступає не тоді, коли горить ліс, а коли починають горіти житлові будинки, - доповів керівник ГУ ДСНС області Сергій Крук.

Начальник ГУ Нацполіції області Олексій Камишанський акцентував на правопорушеннях, що пов’язані із випалюванням сухостою, що призводить до масштабних пожеж.

Проблема дуже серйозна, минулого року було зафіксовано 4 кримінальних правопорушення, ще 300 осіб були притягнуті до адміністративної відповідальності, - зазначив керівник поліції області.

Саме тому поліція посилить патрулювання на Поліссі, де щодобово працюватиме 100 співробітників.

Також Віталій Коваль доручив керівництву районів та ТГ створити в кожній громаді, де ще немає, добровільні пожежні бригади.

Важливо провести роботу з розмулення каналів, щоб забезпечити рятувальників водою для гасіння пожеж.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Людмила Шуляка-Владика

Людмила Шуляка-Владика

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Більше оголошень