На Марсі знайшли скелі з візерунками, схожими на шкіру динозавра (ФОТО)

Дивні геометричні візерунки можуть свідчити про воду в минулому

Марсохід Curiosity, який уже понад 10 років досліджує Maрс, передав на Землю нові знімки ландшафту. У кратері віком близько 50 мільйонів років він виявив поверхню скель із дивними геометричними візерунками. Вони нагадують луску або потріскану шкіру доісторичної тварини.

Знімки показали тисячі багатокутних форм, схожих на стільники. Вчені кажуть, що подібні структури вже знаходили раніше, але цього разу їх дуже багато і вони вкривають великі ділянки скель, пише Universe Space Tech.

Такі візерунки на Землі зазвичай з’являються, коли ґрунт то замерзає, то розтає, або коли висихає волога глина.

Ці форми — доказ того, що колись на Марсі була вода і більш щільна атмосфера. Можливо, тут було озеро або річкова система, а зміни вологості й температури «малювали» такі візерунки на поверхні каменів.

По дорозі до кратера марсохід також знайшов мінеральні «сітки» в породі. Вони утворилися, коли вода з мінералами заповнювала тріщини в каменях, а м’якші породи з часом зруйнувалися.

На Марсі виявили органічні молекули — будівельні елементи, з яких на Землі формуються живі організми. Це свідчить, що умови на давньому Марсі могли бути сприятливими.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Олена Швидка

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак автомобіля

Знайдено номерний знак ВК2357ВО Хто загубив, звертатися (096)-150-7002

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Більше оголошень