Мовна контрреволюція: «декому, кому поперек горла українська мова, не сидиться і досі»

Про чергову спробу зросійщення українського телебачення повідомив мовний омбудсмен

У понеділок, 14 червня, на засіданні парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, яке за інформацією на сайті комітету має відбутися о 10-й годині ранку, окремі народні депутати спробують внести до торішнього законопроєкту про незалежність Нацради України з телебачення і радіомовлення (№4107) неконституційні поправки та повністю скасувати обов’язковість української мови фільмів із 16 липня цього року, - повідомляє РАДІО ТРЕК з посиланням на заяву Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня:

Норма мовного закону про демонстрування кінофільмів, що вироблені в Україні, українською мовою, яка набуває чинності із 16 липня, зустріла жорстке протистояння у парламенті. Невдоволення гучно лунає і від телеканалів, які вже в другій половині липня не зможуть транслювати фільми та серіали російською з українськими субтитрами, як це є зараз. Такий сценарій скидається на чергову спробу мовної контрреволюції.

Уповноважений нагадав, що нещодавно завдяки активній позиції патріотичних депутатів та громадськості вдалося зірвати спробу відтермінувати набуття чинності цієї норми,

однак декому, кому поперек горла українська мова, не сидиться і досі.

Тарас Кремінь

Появу такої значної кількості законопроєктів, спрямованих на відтермінування або скасування відповідної норми Кремінь розглядає як реалізацію інтересів окремих кіновиробників.

Це скидається на антиконституційну змову найбільших медіа-холдингів, продакшн-компаній та окремих народних депутатів

У зв’язку з проведенням засідання комітету Верховної Ради та планами внести поправи до законопроєкту вже у вівторок, 15 червня, під стінами парламенту запланована акція протесту.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень